آموزش سئو مبتدی

دوره رایگان و گام به گام آموزش سئو برای مبتدیان

آموزش سئو مبتدی

مجموعه آموزش سئو مبتدی منبع کامل آموزش تخصصی سئو برای مبتدیان است. محتوای این آموزش به صورت گام به گام و فصل به فصل تنظیم شده است. سعی کرده‌ایم محتوای آموزش‌ها کاربردی باشد. لازم به ذکر است فیلم‌های آموزش سئو به این آموزش اضافه خواهند شد و در پایان همین صفحه، یک فایل pdf را برای اجرای هر چه بهتر آموزش‌ها قرار داد‌ه‌ام.


زمان تقریبی مطالعه: بین ۳ تا ۹ ساعت (مرتبط با سطح کنونی شما)

تعداد فصل‌ها: ۷ فصل (با بروزرسانی)

بعد از گذراندن این دوره لطفا به صفحه آموزش سئو هم سر بزنید و از دیگر موضوعات آموزش‌ سئو بازدید نمایید.

توجه: لطفا ابتدا این ویدیو را از مهدی محمدی مشاهده نمایید.


تصویر مهدی محمدی
طراح دوره آموزش سئو مبتدی: مهدی محمدی

حالا که فیلم بالا را دیدید، دوست دارم در نقطه شروع آموزش سئو مبتدی با دید باز حرکت کنید. می‌خواهم برای شما یک تجربه شخصی را بیان کنم.

یک تجربه شخصی از شروع یادگیری سئو

یادم می‌آید وقتی برای اولین بار تصمیم گرفتم سئو را بیاموزم همه چیز به نظرم سخت می‌آمد.

 • واژه‌هایی که برای اولین بار می‌شنیدم
 • تکنیک‌های سئویی که هیچکدام کار نمی‌کردند
 • نمیدانستم از کجا باید شروع کنم
 • هیچ دید درآمدزایی به سئو نداشتم و …

در همین ایام بود که به صورت ناخودآگاه به یاد اولین روزهایی افتادم که وارد حوزه طراحی سایت شده بودم و تازه از دانشگاه فارغ‌التحصیل شده بودم. حتی نمیتوانستم کدهای HTML را به درستی تشخیص دهم و یا یک وب سرور ساده را روی کامپیوتر اجرا کنم، و دیدم حالا بیش از ۱۰ سایت بزرگ و کوچک و پروژه‌های مختلف برنامه‌نویسی را خودم از پایه کدنویسی کرده‌ام.

سپس متوجه شدم یادگیری سئو نیز مانند طراحی سایت است. در واقع این روند در تمام مسائل زندگی وجود دارد. ابتدا مبتدی هستیم و باید سخت کار کنیم تا به آشنایی اولیه برسیم. سپس باید مطالعه، تمرین و آزمایش داشته باشیم تا در یک حوزه مثل سئو متخصص شویم.

اگر در شروع یادگیری سئو هستیم از کجا شروع کنیم؟

به نظر من در شروع یادگیری سئو بهتر است با دید تخصصی به موضوع آموزش سئو نگاه کنیم و بدانیم سئو چه راه‌های درآمدزایی خواهد داشت و چرا باید سئو را بیاموزیم؟

این نوید را به شما می‌دهم که سئو یکی از پردرآمدترین تخصص ها در حوزه کسب و کار اینترنتی است. در مقاله آموزش کسب در آمد از سئو به ۸ راه درآمدزایی از سئو اشاره کردم. ۸ موردی که در این مقاله به آن‌ها اشاره شده در ایران جواب می‌دهد و راه‌های واقعی درآمدزایی است.

با خواندن این مقاله کاربردی دید بهتری به سئو پیدا خواهید کرد. لطفا ابتدا این مقاله را بخوانید و یکی از راه‌های درآمدزایی از سئو را برای خود انتخاب کنید.

۸ روش کسب درآمد از سئو
کسب درآمد از سئو

بعد از اینکه راه درآمدزایی خود را مشخص کردید،‌ دیگر سردرگم حرکت نمی‌کنید و می‌دانید دقیقا باید چکار بکنید. گام بعدی این است که از مقاله فصل ۱ آموزش SEO که در پایین است شروع کنید و تا فصل آخر ادامه دهید. شاید مطالعه این فصل‌ها، ۴ تا ۵ ساعت از وقت شما را بگیرد اما بعد از مطالعه تبدیل به شخصی شده‌اید که سئو را آموخته است و دیگر مبتدی نیست.

درس‌های دوره رایگان آموزش سئو مبتدی

آموزش رایگان سئو مبتدی شامل چه درس‌هایی است؟ برای یادگیری کاربردی و کامل سئو از سطح مبتدی باید به صورت گام به گام درس های زیر را بیاموزید. برای دیدن محتوای درس‌ها و مطالعه هر درس روی آن کلیک کنید.

 1. اصول اولیه سئو: چرا یادگیری سئو برای کسب و کارها مهم است؟
 2. پیدا کردن کلمات کلیدی و طراحی استراتژی سئو
 3. سئو محتوا: ساختار سازی سایت و تولید محتوا
 4. سئو تکنیکال: اجرای نکات فنی و بهینه‌سازی تکنیکی سایت
 5. بک‌لینک چیست و چگونه سایت ما معتبر می‌شود؟
 6. سئو محلی: فرصت مناسب برای جذب مشتریان از یک مکان خاص
 7. واژه‌نامه سئو

فصل ۱:
اصول اولیه سئو: چرا یادگیری سئو برای کسب و کارها مهم است؟


اصول و مفاهیم پایه سئو - فصل ۱ آموزش سئو مبتدی

در فصل ۱ با مفاهیم ابتدایی سئو آشنا می‌وشیم و متوجه می‌شویم چرا باید سئو را به صورت کاربردی بیاموزیم. سپس به سئو کلاه سیاه و سئو کلاه سفید میپردازیم و یک دید کلی و کامل از سئو به دست می‌آوریم.

در ادامه فصل ۱ آموزش سئو برای مبتدیان با نحوه کاکرد موتورهای جستجو آشنا می‌شویم. در این قسمت متوجه می‌شویم که موتورهای جستجو به صورت کلی ۳ عمل خزیدن، ایندکس کردن و رتبه‌بندی کردن سایت‌ها را آشنا انجام می‌دهند. البته توضیحات کاملی از نحوه انجام این ۳ کار را می‌دهیم.

اصول اولیه سئو

فصل ۲:
پیدا کردن کلمات کلیدی و طراحی استراتژی سئو


کلمات کلیدی: ساخت لیست کلمات کلیدی [گام به گام]

در فصل ۲ این دوره آموزشی سئو درباره کلمات کلیدی توضیح می‌دهیم. استراتژی سئو یک وبسایت با تحلیل و پیدا کردن کلمات کلیدی مناسب شکل می‌گیرد. در ادامه درباره انواع کلمات کلیدی، ساختن لیست کلمات کلیدی و ابزارهای پیدا کردن کلمات کلیدی صحبت می‌کنیم. سپس نگاهی به کلمات کلیدی کوتاه و طولانی خواهیم داشت.

کلمات کلیدی

فصل ۳:
ساختار سازی سایت و تولید محتوا در فصل سئو محتوا


سئو محتوا و تولید محتوا در سئو - درس سوم مجموعه آموزش سئو مبتدی

فصل ۳ به سئو محتوا اختصاص دارد. سئو محتوا فقط تولید محتوا نیست. سئو محتوا در واقع ترکیبی از هدفگذاری روی کلمات کلیدی، ساختارساز و لینک‌سازی داخل سایت و تولید محتوا است. در این فصل به صورت جامع به این موضوعات می‌پردازیم.

سئو محتوا

فصل ۴:
اجرای نکات فنی و بهینه‌سازی تکنیکی سایت در سئو تکنیکال


سئو تکنیکال - فصل چهارم آموزش سئو مبتدی

در فصل ۴ به آموزش تخصصی سئو تکنیکال یا تکنیکال سئو می‌پردازیم. سئو تکنیکال یا Technical SEO کارهای فنی سایت است که باید در داخل سایت انجام دهیم. سئو تکنیکال نیز به دو بخش تقسیم می‌شود. ۱. تکنیک های تاثیرگذار روی یک صفحه مانند اسکبما مارکاپ، استفاده از تگ‌ها، انواع لینک‌ها ودیگر نکات. ۲. تکنیک های سئو که روی کل سایت تاثیرگذار هستند مانند سرعت سایت، موبایل فرندلی بودن سایت، برقراری امنیت و دیگر نکات.

سئو تکنیکال

فصل ۵:
بک‌لینک چیست و چگونه سایت ما معتبر می‌شود؟


بک لینک چیست و چطور بک لینک بسازیم - درس ۵ از مجموعه آموزش سئو مبتدی

نحوه صحیح لینک سازی یا لینک بیلدینگ را در فصل ۵ آموزش می‌دهیم. لینک‌ها قسمتی از متن هستند و اگر روی آن کلیک کنیم به جایی هدایت می‌شویم که در لینک تعریف‌ شده است. ساختار داخل سایت ما با لینک سازی در داخل سایت انجام می‌گیرد و کسب اعتبار برای سایت با لینک بیلدینگ در خارج از سایت انجام میگرد. در فصل لینک سازی به نکات مهمی مانند انکر تکست، لینکهای فالوو و نوفالوو و دیگر مسائل مربوط به لینک سازی می‌پردازیم.

بک‌لینک

فصل ۶:
سئو محلی و فرصت مناسب برای جذب مشتریان از یک مکان خاص


راهنمای سئو محلی و لوکال سئو - قسمت ششم آموزش سئو مبتدی

در فصل ۶ به آموزش تخصصی سئو محلی میپردازیم. در این فصل توضیح می‌دهیم چگونه روی جذب مشتری از یک مکان خاص تمرکز بگذارید. با توجه به اینکه امکان ثبت سایت در گوگل‌مای‌بیزنس (GMB) برای ایران ممکن نیست، ثبت مکان برای سایت در نقشه گوگل را توضیح می‌دهیم.

سئو محلی

فصل آخر و تکمیلی:
واژه‌های تخصصی مربوط به سئو وسایت در لغت نامه سئو


لغت نامه و واژه نامه تخصصی سئو - فصل هشتم آموزش سئو مبتدی

در فصل آخر دوره آموزش سئو برای مبتدیان لغت‌نامه سئو را می‌بینیم. در این لغت‌نامه تمام واژه‌های تخصصی سئو و حتی فراتر از آن گرد‌آوری شده و شما می‌توانید هر زمانی که معنی واژه تخصصی را متوجه نشدید به لغت‌نامه سئو مراجعه نمایید.

لغت نامه سئو

کتاب الکترونیکی ۴ گام سئو

در این قسمت آموزش سئو مبتدی می‌خواهم یک کتاب را معرفی کنم.

یکی از کتاب‌هایی که نوشتم و خیلی مورد استقبال بازدیدکنندگان سایت قرار گرفت کتاب الکترونیکی ۴ گام سئو است.

در این کتاب از توضیح دادم چطور می‌توانید یک سایت را در ۴ گام سئو کنید. در واقع این کتاب آموزش سئو را برای افرادی نوشتم که تا حدی سئو را آموخته‌اند و نمی‌دانند از کجا شروع کنند.

دانلود رایگان کتاب سئو

اگر یادتان باشد در آغاز این آموزش سئو مبتدی عرض کردم خیلی از افراد بعد از آموزش‌های جسته و گریخته سئو سردرگم می‌شوند و نمی‌دانند از کجا باید شروع کنند.

در این کتاب الکترونیکی آموزش تخصصی سئو که با فرمت PDF است و می‌توانید روی کامپیوتر، تبلت یا تلفن همرا خود مطالعه کنید درباره ۴ موضوع بهینه سازی سایت صحبت کرده‌ام. به طور کامل آموزش داده ام که چطور می‌توانید فقط در ۴ گام یک سایت را سئو کنید. اگر علاقه‌مند هستید این کتاب را دانلود کنید روی دکمه زیر کلیک کنید.

دانلود رایگان کتاب ۴ گام سئو (نسخه جدید؛ بزودی)

سولات پر تکرار و نکات مهم آموزش سئو مبتدی

سئو به زبان ساده چیست؟

سئو یا SEO مخفف کلمات Search Engine Optimization به معنای بهینه‌سازی سایت برای موتورهای جستجو است. سئو در واقع علم قرار گرفتن در رتبه‌های بالای گوگل است بدون این که پولی پرداخت کنید.

چگونه یادگیری سئو را شروع کنم؟
 1. از فصل اول دوره رایگان آموزش سئو مبتدی شروع به یادگیری سئو کنید و تا انتها ادامه دهید.
 2. کتاب الکترونیکی چک لیست اجرای سئو سایت برای مبتدیان را دانلود کنید.
 3. نکاتی که در این کتاب الکترونیکی نوشته شده است را به ترتیب روی سایت خود اجرا کنید.
آیا یادگیری سئو آسان است؟

یادگیری سئو برای افراد مبتدی یکی از به صرفه‌ترین سرمایه‌گذاری هایی است که می‌توانند انجام دهند. یادگیری سئو سخت نیست. مثل تمام چیزهای دیگری است که تا کنون آموخته‌اید. در واقع اگر می‌خواهید وارد فضای بازاریابی آنلاین شوید صرفه نظر از سختی یا آسانی آن باید سئو را بیاموزید.

مراحل گام به گام سئو سایت چیست؟
 1. پیدا کردن کلمات کلیدی مناسب
 2. تحلیل صفحه‌ای که در آن کلمه کلیدی اول است
 3. ساختن صفحه‌ای بهتر از آن صفحه
 4. انجام عملیات سئو تکنیکال در صفحه
 5. بهنیه سازی صفحه برای قصد جستجوگر
 6. زیبا کردن صفحه
 7. لینک سازی برای صفحه
برای آموزش سئو کتاب بهتر است یا دیدن فیلم آموزش سئو؟

همه چیز بستگی به نوع یادگیری شما دارد. بعضی افراد با خواندن کتاب سئو یادگیری بهتری دارند و بعضی دیگر با دیدن فیلم آموزش سئو یادگیری بهتری دارند. اما مسلم است که با خواندن کتاب سرعت یادگیری شما بیشتر از دیدن فیلم است. اما نکاتی هم هستند که درکشان با فیلم راحت تر است. برای مشاهده ویدیوها، وارد صفحه فیلم آموزش سئو شوید.

آیا باید برای سئو استراتژی داشته باشم؟

قطعا بله. اولین گام ساخت استراتژی در سئو، پیدا کردن بازار هدف دقیق و پیدا کردن کلمات کلیدی مناسب برای سایت است. شما با توجه به قدرت تولید محتوا و بررسی رقبایتان باید مشخص کنید می‌خواهید در کدام کلمات کلیدی رتبه بگیرید. نکات کامل در مورد استراتژی سئو و کلمات کلیدی را در فصل سوم دوره رایگان آموزش سئو مبتدی توضیح داده‌ام.


34 دیدگاه مربوط به “آموزش سئو مبتدی: دوره رایگان آموزش سئو برای مبتدیان [گام به گام]

 1. میرهدایت موسوز گفته:

  سلام
  ضمن تشکر ا مطالب ارزنده جنابعالسوال دارم اینکه:
  من یک سایت دارم طراح سایت یک سری وبلاگ ها تشکیل داده و بکلینک های از انها به سایت من داده اینکه اینها برای سئو مفید هستند یانه ، بنده راهنمایی فر مایید

  • مهدی محمدی گفته:

   سلام جناب میرهدایت. در بک لینک باید چند نکته رو مد نظر قرار بدید. هر چقدر این نکات بیشتر رعایت شده باشند ارزش بک لینک بیشتر است.
   ۱. موضوع صفحه لینک دهنده باید مرتبط با صفحه لینک گیرنده باشد.
   ۲. لینک هر چقدر در بالای صفحه باشد بهتر است. حالت بهینه این است که در پاراگراف اول باشد و لینک اول باشد
   ۳. متن لینک باید کلمه کلیدی صفحه لینک گیرنده باشد.
   ۴. لینک از داخل مقاله داده شده باشد. لینک‌های ستون‌های کناری و فوتر سایت ارزشی ندارند.
   ۵. ارزش صفحه لینک دهنده از صفحه لینک گیرنده بیشتر باشد. منظور از ارزش (دامین اتوریتی) است.
   پیشنهاد می‌کنم صفحه بک لینک رو حتما مطالعه بفرمایید.

 2. موسوی گفته:

  سلام
  وقت بخیر، ۲ سوال دارم
  ۱_ بک لینک نوفالود در سئو چه خاصیتی دارد؟ بود و نبودش تاثیر دارد؟
  ۲- چطوری یک بک لینک فالو را به نوفالو و بلعکس تبدیل میشود؟

  با تشکر میرهدایت موسوی

  • مهدی محمدی گفته:

   با سلام.
   در مورد سوال اول: اکثر متخصصین بزرگ و بین المللی سئو معتقد هستند بک لینک نوفالوو اعتباری را به دامنه مقصد انتقال نمیده، اما آزمایش‌هایی نشان داده مثل این آزمایش که نشان داده این بک لینک‌ها هم توسط گوگل پیگیری میشن، البته بدیهی است که ارزش بسیار بسیار اندکی رو به صفحه مقصد منتقل میکنه.
   در مورد سوال دوم: نوفالوو کردن و فالوو کردن بک لینک توسط مدیر سایت قابل انجام است. نوفالوو کردن لینک توسط یک قطعه کد html انجام می‌شود که در قسمت زیر مشاهده می‌فرمایید.
   <a href="somesite.com" rel="nofollow"> = نوفالوو
   <a href="somesite.com"> = فالوو

 3. مهدوی گفته:

  سلام.خسته نباشید.
  من تا حدی با مسائل ابتدایی سئو آشنایی دارم.از کدام قسمت این آموزش شروع کنم؟
  باتشکر

  • مهدی محمدی گفته:

   سلام به شما کاربر گرامی.
   پیشنهاد من به شما دوست عزیز این است که از فصل ۱ شروع کنید و سئو را از پایه بیاموزید.
   من خیلی زیاد دیده‌ام دوستانی که سایت داشتن و تصور میکردند سئو را بلد هستند ولی در مشاوره ها به این نتیجه رسیدیم که تنها نکاتی ابتدایی از سئو را بلد هستند و متاسفانه استراتژی سئو سایتشون رو اشتباه تدوین کرده بودند.
   به همین علت زمان و هزینه زیادی رو بیهوده تلف کرده بودند و در گوگل رتبه مناسبی نگرفته بودند.
   در نهایت به شما پیشنهاد می‌کنم از فصل ۱ یعنی سئو چیست شروع کنید و تا فصل آخر ادامه بدید.
   البته اگر هنوز با فرصت های درآمدزایی از سئو آشنا نیستید ابتدا مقاله ۷ راه درآمدزایی از سئو را مطالعه نمایید.
   هر جا سوالی داشتید بنده در خدمت شما هستم.

 4. سعید گفته:

  سلام آقای محمدی. ممنون از سایت خوبتون.
  تاثیرگذارترین کاری که در سئو تکنیکال میتونم برای سایتم انجام بدم چیه؟

  • مهدی محمدی گفته:

   سلام به شما کاربر عزیز.
   سوالتون خیلی کلی است ولی چند نکته رو خدمتتون عرض می‌کنم.
   در ابتدا باید ببینید کدام قسمت سایتتون از نظر تکنیکال ضعف داره.
   بعضی سایتها از نظر سرعت مشکل دارند و بعضی دیگه از نظر رعایت نکات تکنیکی و تخصصی در سئو داخلی سایت و متاسفانه بعضی دیگر از سایت‌ها کد نویسی مناسبی ندارند.
   اگر سایتتون خیلی مشکل داره و واقعا نمیتونید تحلیل کنید میتونید از صفحه مشاوره رایگان سئو فرم را پر کنید تا با شما تماس بگیریم و سایتتون رو از نظر تکنیکال بررسی کنیم.
   اگر سوال دیگری دارید در خدمت شما هستم.
   با تشکر.

  • مهدی محمدی گفته:

   سلام.
   به زودی برای آموزش سئو مبتدی یک کتاب PDF هم قرار میدیم تا شما دوستان عزیز بتونید بهتر از این آموزش استفاده کنید. علاوه بر کتاب، به زودی آموزش‌های ویدیویی سئو مبتدی هم براتون قرار میدیم تا به یادگیری شما بیشتر کمک کنه.
   ممنون از شما

 5. فراهانی گفته:

  من خیلی وقت است که دارم روی محتوای سایتم کار میکنم اما هنوز نتونستم به صغحه ادل برسم، مشکل کجاست؟ ایا باید بک لینک بخرم؟

  • مهدی محمدی گفته:

   سلام و تشکر از پیامتون.
   دوست عزیزم سوالتون خیلی کلی است. اما چند نکته رو مد نظر داشته باشید.
   رسیدن به صفحه اول گوگل در هر کلمه کلیدی متفاوت است. همونطور که در مقاله عرض کردم خدمتتون هر کلمه کلیدی میزان رقابت و سختی خاص خودشو داره. رسیدن به نتایج بالای سرچ گوگل در بعضی از کلمات کلیدی احتیاج به کار خاصی نداره و در بعضی از کیوردها باید واقعا برای تولید محتوای عالی و لینک سازی داخلی و خارجی وقت بگذارید.
   برای بررسی دقیق‌تر سایتتون فرم مشاوره رایگان سئو را پر کنید.
   با تشکر.

 6. فراهانی گفته:

  ببخشید من روی لینک موتورهای جستجو کلیک میکنم به یک صفحه دیگه میرم. لطفا درستش کنید.

  • مهدی محمدی گفته:

   بله به علت همپوشانی مطالب درس های سئو چیست و موتورهای جستجو ترجیح دادیم این دو فصل را با هم ترکیب کنیم و در ادامه هم بیاوریم. ممنون از یادآوریتون. لینک ها تصحیح گردید.

 7. فراهانی گفته:

  ببخسید من حتما باید همه فصل ها رو بخونم تا سئو رو بصورت کامل یاد بگیرم؟

  • مهدی محمدی گفته:

   سلام به شما دوست عزیزم. دوست عزیزم همه چیز بستگی به سطح اطلاعات شما از سئو داره. اگر مطمئن هستید که نکات مهم یک درس رو به صورت کامل بلد هستید احتیاج نیست ان را بخوانید. در این موارد بهتر است فقط آن درس که می‌خواهید اطلاعات بیشر و کامل‌تری راجع به آن کسب کنید رو مطالعه کنید.

  • مهدی محمدی گفته:

   سلام به شما دوست عزیز.
   قطعا نکاتی که در آموزش سئو برای مبتدیان مطرح شده قابل اجرا است. اما بعضی نکات استراتژیک سئو احتیاج به تجربه دارد.
   پیشنهاد من این است که اگر سایت شما در شروع کار است، حتما با یک متخصص سئو مشاوره داشته باشید تا استراتژی سئو مناسبی را با توجه به موضوع سایتتان طراحی کند. اگر تمایل داشتید میتوانید فرم مشاوره سئو را پر کنید تا با مهدی محمدی مشاوره رایگان سئو داشته باشید.

 8. حمید شهسواری گفته:

  سلام.استفاده از amp برای سئو مناسب است یعنی باعث میشه رتبه سایت بالا بره؟

  • مهدی محمدی گفته:

   در حال حاضر استفاده از amp ار فاکتورهای افزایش رتبه سایت در سئو محسوب نمی‌شود. البته احتمال دارد در آینده جزو فاکتورهای سئو محسوب شود.
   ام اگر کاربران شما از کاربران حرفه‌ای اینترنت باشند و متوجه amp بودن صفحه شما شوند، احتمالا نرخ کلیک سایت شما در نتایج جستجو بالا می‌رود و از این طریق افزایش رتبه خواهید داشت.

 9. فاندر گفته:

  سلام ممنون از آموزش های خوبتون.
  برای جواب گرفتن از سئو چقدر زمان نیاز است؟

  • مهدی محمدی گفته:

   سلام. ممنونم. نظر لطف شماست.
   برای بالا آمدن در گوگل نکات زیادی دخیل هستند و واقعا نمیشه زمان دقیقی رو برای رسیدن به صفحه اول گوگل مشخص کرد.
   به طور کلی موارد زیر در سرعت رتبه گرفتن یک سایت در گوگل تاثیر گذار هستند:
   ۱. سایت های رقیب شما
   ۲. کیفیت و سئو بودن محتوای شما
   ۳. کلمات کلیدی که میخواهید در آنها رتبه بگیرید
   ۴. لینک سازی داخل سایت و خارج سایت

   از زمانی که شما شروع به گذاشتن محتوا میکنید و سایتتون رو به گوگل معرفی می‌کنید، گوگل به مرور زمان به صفحات شما رتبه دادن رو شروع می‌کنه.
   در طی ۴ ماه اول در کلمات کلیدی طولانی تر و کم رقابت تر رتبه میگیرید.
   در پایان سال اول در کلمات کلیدی کوتاه و مهم تر باید نتیجه گرفته باشید

   نکته مهم این است که همانطور که گفتم اگر رقبای قدرتمندی نداشته باشید زمان رتبه گرفتن سایت شما به شدت کاهش پیدا میکنه.

  • مهدی محمدی گفته:

   سلام جناب موسوی.
   فکر می‌کنم اشتباه وارد کردید عبارت را.
   من عبارت pdn را تا به حال در منابع معتبر ندیدم.

  • مهدی محمدی گفته:

   با سلام به شما دوست عزیز و با تشکر از نظر شما.
   کتاب های زیادی برای یادگیری سئو وجود دارد. در این بین کتاب‌هایی هستند که بسیار پرطرفدار هستند. تعدادی از این کتاب‌های پرطرفدار سئو را جمع آوری کرده‌ام و در صفحه کتاب سئو قابل دسترس است. در ضمن طریقه دانلود کتاب‌ها از سایت آمازون هم قرار داده شده است. صفحه مربوط به کتاب‌های سئو به مرور آپدیت می‌شود و بهترین کتاب‌هاب روز دنیا در آن قرار خواهد گرفت.

 10. سعید بالایی گفته:

  سلام.شما وقتی اسم این مقالات رو گذاشتید دوره سئو مبتدی حداقل چند تا فیلم هم مبزاشتید تا مطالب رو بهتر منوجه بشیم.

  • مهدی محمدی گفته:

   با سلام به شما.
   ممنون از نظر ارزشمند شما.
   به زودی فیلم های این دوره آموزشی اضافه خواهندشد و برای یادگیری بیشتر و بهتر در اختیار شما علاقه‌مندان به سئو قرار خواهند گرفت.
   تا آماده شدن ویدیوهای های دوره سئو مبتدی، می‌توانید از دیگر ویدیوهای آموزش سئو در صفحه فیلم آموزش سئو استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *