چگونه با استفاده از دایرکتوری بک لینک بسازیم؟

چگونه بک لینک بسازیم

دریافت بک لینک با دایرکتوری‌های آنلاین یکی از بهترین راه‌های ساخت بک لینک برای سایت است. آیا دفترچه‌های تلفن را یادتان می‌آید؟ درحال حاظر دفترچه‌های تلفن‌ کاملا منسوخ شده‌اند و شما محصول یا خدماتی که موردنیازتان هست را به صورت آنلاین جستجو می‌کنید و ظرف چند دقیقه می‌توانید یک مورد نزدیک را پیدا بکنید. این در واقع همان استفاده از دفترچه‌های تلفن است که در گذشته از آن استفاده می‌کردیم.

الان همان کارها را انجام می‌دهیم بدون اینکه از کاغذ استفاده بکنیم. مشتری‌ها در هرجایی که باشند می‌توانند با یک جستجو اطلاعات خرید خودشان را پیدا بکنند و به این‌ها دسترسی داشته باشند. اما چرا این را بحث را مطرح کردم؟ اگر شما در سئو حرفه ای نیستید و نمی‌توانید برای سایتتان بک لینک بگیرید و این قضیه همیشه یکی از نگرانی‌های شما بوده است، استفاده از وب دایرکتوری ها می‌تواند برای شما کارگشا باشد. می‌پرسید چطور؟ در ادامه مطلب با من همراه باشید.

۳ مزیت استفاده از دایرکتوری های آنلاین در گرفتن بک لینک

دایرکتوری های آنلاین که به اسم دایرکتوری های شغلی هم شناخته می‌شوند، یک راه بسیار راحت هستند برای اینکه ما بک لینک های خوبی بگیریم و ترافیک زیادی را به سایتمان انتقال دهیم.

۱. هدفمند و مرتبط بودن ترافیک

وب دایرکتوری ها معمولا مشاغل را بر اساس بازار هدف، محل و دسته خدمت دسته‌بندی می‌کنند و وقتی شخصی از یک دایرکتوری آنلاین استفاده کند، در واقع قسمتی را جستجو می‌کند که واقعاً به نیازهای او مربوط است و دقیقا همان‌طوری جستجو می‌کند که به آن نیاز دارد. از قرار دادن سایت در یک وب دایرکتوری می‌توانیم علاوه بر اینکه ترافیک خوبی را از آن جا می‌گیریم بک لینک های خوبی هم بگیریم و فروش مان را افزایش بدهیم.

۲. بک لینک های مطمئن

قرار دادن سایتمان در دایرکتوری های اینترنتی علاوه بر تقویت سئوی سایت و رتبه گیری می‌تواند یک مزیت جانبی باشد. دایرکتوری های آنلاین سایت‌های بسیار معتبری برای گوگل هستند و دارای اعتبار بالایی برای موتورهای جستجو هستند و این برای ما خیلی مناسب است که از آن‌ها لینکی را دریافت کنیم.

اضافه کردن سایتمان به یک دایرکتوری یکی از کارهای لازم برای تقویت سئو سایت است و احتیاج به فکر کردن ندارد. مخصوصا اگر به این نکته توجه کنیم که سایت ما بیشتر دیده می‌شود و امکان بهبود سئو و رتبه بندی سایت مان هم بیشتر می‌شود.

۳. مقرون به صرفه بودن

بسیاری از دایرکتوری های اینترنتی اجازه می‌دهند که مشاغل و سایت‌های مختلف آدرس سایت شان را به صورت رایگان در آن ثبت کنند. البته تعدادی دیگر با گرفتن هزینه‌های خیلی کم اجازه می‌دهند یک سایت آدرسش را در آن دایرکتوری ثبت کند اگر قرار باشد پول اندکی هم به این دایرکتوری ها بدهیم به نظر من اشکالی ندارد و خیلی مفید است مخصوصا اینکه لینک های معتبری را از آن‌ها دریافت می‌کنیم و البته برای بازاریابی و فروش سایتمان هم مناسب است.

۳ راه پیدا کردن دایرکتوری مناسب بک لینک برای سایت شما

انتخاب یک دایرکتوری مناسب برای ثبت سایت ما باید یکی از استراتژی‌های ما باشد. این طور نیست که ما به صورت شانسی در اینترنت جستجو کنیم و در هر دایرکتوری که پیدا کردیم، سایتمان را ثبت کنیم. دایرکتوری که ما سایتمان در آن ثبت شود باید یک سری خصوصیات داشته باشد و باید ارزش این را داشته باشد که ما سایتمان را در آن ثبت کنیم. در ادامه به سه راه پیدا کردن یک دایرکتوری خوب می‌پردازیم.

۱. مرتبط بودن

مرتبط بودن از جهات مختلفی اهمیت دارد و مهم‌ترین اهمیت آن این است که بازار هدف شما در آنجا حضور دارد و روی لینک شما کلیک می‌کنند. البته موتورهای جستجو هم لینکی که از سایت مرتبطی گرفته شده باشد را لینک ارزشمندتری می‌دانند. مثلاً اگر شما در حوزه خدمات مسافرتی فعالیت می‌کنید سعی کنید دایرکتوری را پیدا کنید که موضوع آن دایرکتوری تا حد ممکن مربوط به حوزه شما باشد .

البته مورد دیگری که باید به آن دقت کنید این است که مخاطبان شما از آن دایرکتوری استفاده بکنند یا به قول معروف مشتریان دایرکتوری باشند.

البته مورد مهمی را حتماً باید مد نظر داشته باشید اگر شما وب سایتتان را در یک دایرکتوری نامربوط یا دسته‌بندی نامربوط ثبت بکنید این سیگنال را به گوگل می‌دهید که وب سایت شما مربوط به آن حوزه است و این برای سئو سایت شما خطرناک است.

از شما می‌خواهم حتماً سایتتان را در دایرکتوری ثبت کنید که مربوط به حوزه شما باشد.

۲. قدرت و آتوریتی دامنه دایرکتوری

هنگامی که می‌خواهید در یک دایرکتوری سایتتان را ثبت کنید حتماً باید آن دایرکتوری دامنه قدرتمندی داشته باشد. دامنه قدرتمند دامنه‌ای است که آتوریتی بالایی داشته باشد. برای اینکه اعتبار یا اتوریتی یک دامنه را چک کنید می‌توانید از سایت هایی مثل ahref یا moz استفاده کنید هرچقدر آتوریتی یک دامنه بالاتر باشد در همان آن دامنه در نتایج جستجو بالاتر خواهد بود و لینکی که به سایت شما می‌دهد ارزشمندتر خواهد بود.

۳. دایرکتوری هایی با ابزار بیشتر را انتخاب بکنید

بعضی از دایرکتوری ها علاوه بر اینکه به ما اجازه می‌دهند نام و یا ادرس سایتمان و یک توضیحاتی از حرفه‌مان را آنجا بنویسیم، علاوه بر آن به ما اجازه می‌دهند تصویر، ویدیو و یا حتی نقد و بررسی‌هایی را آنجا اضافه بکنیم. هرچقدر یک دایرکتوری ویژگی‌های بیشتری را برای درج اطلاعات کاری در اختیارمان قرار دهد این برای ما ارزشمندتر است. پس باید سعی بکنیم دایرکتوری هایی را پیدا کنیم که اجازه می‌دهند اطلاعات بیشتری را در آنجا ثبت کنیم.

نتیجه گیری

خسته نشوید. صرف نظر از اینکه شما کدام دایرکتوری‌ها با کدام ویژگی‌ها را انتخاب می‌کنید سعی بکنید در استفاده از دایرکتوری ها و به‌روزرسانی‌های اطلاعات کاریتان در آنجا ثابت قدم باشید و این را یک برنامه کاری برای خودتان قرار بدهید. اگر کسب و کارتان در چند دایرکتوری می‌خواهید ثبت بکنید حتما به این نکته توجه داشته باشید که اطلاعاتی که ثبت می‌کنید حتما باید مرتبط به موضوع وبسایت شما باشند

سعی کنید در دایرکتوری های مختلف اطلاعات جداگانه ای را ثبت نکنید که مربوط به وبسایت شما نیستند. در حالی که استفاده از دایرکتوری های وب خیلی به بحث بازاریابی و در چشم بودن شما کمک بکند، استفاده از این دایرکتوری ها می‌تواند برای سئو و همچنین اعتبار سایت شما هم خیلی کاربردی باشد پس حتما سعی کنید بهترین دایرکتوری ها را انتخاب کنید و در آن‌ها اطلاعاتتان را قرار دهید تا بک لینک های خوبی دریافت کنید.

اگر شما هم وب‌دایرکتوری‌های مناسبی را سراغ دارید در قسمت نظرات قرار دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش نکات کلیدی سئو سایت، در کتاب الکترونیکی ۴ گام سریع

آیا می‌خواهید خیلی سریع، سایتتان را سئو کنید و هزاران بازدیدکننده از گوگل دریافت کنید؟ 
برای دریافت این کتاب الکترونیکی، آدرس ایمیل اصلی‌تان را وارد نمایید.
close-link

آموزش نکات کلیدی سئو سایت، در کتاب الکترونیکی ۴ گام سریع

آیا می‌خواهید خیلی سریع، سایتتان را سئو کنید و هزاران بازدیدکننده از گوگل دریافت کنید؟ 
برای دریافت این کتاب الکترونیکی، آدرس ایمیل اصلی‌تان را وارد نمایید.
close-link

آموزش نکات کلیدی سئو سایت، در کتاب الکترونیکی ۴ گام سریع

آیا می‌خواهید خیلی سریع، سایتتان را سئو کنید و هزاران بازدیدکننده از گوگل دریافت کنید؟ 
برای دریافت این کتاب الکترونیکی، آدرس ایمیل اصلی‌تان را وارد نمایید.
close-link

کتاب را دانلود کردید؟

کتاب الکترونیکی سئو سایت در ۴ گام را دانلود کنید و در فرصت مناسب شروع کنید.
برای دریافت این کتاب الکترونیکی، آدرس ایمیل اصلی‌تان را وارد نمایید.
close-link