مرکز راهنمای ابزار سئو کبوتر

ابزار سئو کبوتر چیست؟

کبوتر، ابزار تدوین استراتژی سئو و بازاریابی محتوا است.

ابزار کبوتر؛ امکانات زیادی را در اختیار شما قرار می‌دهد. با استفاده از این امکانات می‌توانید یک استراتژی پیشرفته سئو برای سایت خودتان یا سایت‌های مشتریانتان طراحی و تدوین کنید.

ما در طراحی ابزار کبوتر؛ ۲ اصل سرعت و استفاده آسان را مدنظر قرار دادیم.

استفاده از ابزار سئو کبوتر چه نتیجه‌ای برای شما خوهد داشت؟

اجازه دهید ابتدا ببینیم بهترین نتیجه‌ای که از تدوین استراتژی سئو و بازاریابی محتوا می‌توانیم بگیریم چیست؟

بهترین استراتژی سئو باید دقیقا مشخص کند در یک سال آینده (کمی کمتر یا بیشتر) چکارهایی باید انجام گیرد تا بهترین رتبه‌های ممکن را در گوگل کسب کنیم.

ابزار سئو کبوتر دقیقا همین کار را برای شما انجام می‌دهد:

بعد از انجام تمام مراحل در ابزار سئو کبوتر در نهایت یک برنامه دقیق تولید محتوا (با تمام جزئیات) خواهید داشت. در این برنامه علاوه بر اینکه مشخص کرده‌اید هر صفحه با چه مشخصاتی، در چه زمانی و توسط چه کسی باید ساخته و منتشر شود، برنامه بک‌لینک‌های دریافتی برای هر صفحه نیز مشخص شده است.

شما می‌توانید از این برنامه محتوایی خروجی اکسل بگیرید و البته می‌توانید در ابزار کبوتر نیز به این برنامه دسترسی داشته باشید.

بخشی از امکانات ابزار سئو کبوتر

ابزار کبوتر امکانات زیادی را در اختیار شما قرار خواهد داد. با استفاده از این امکانات می‌توانید استراتژی سئو و بازاریابی محتوای سایت خود را صدها برابر سریع‌تر و دقیق‌تر طراحی کنید. در ادامه به تعدادی از امکانات ابزار کبوتر اشاره شده است.

وارد کردن کلمات کلیدی: می‌توانید کلمات کلیدی خود را با روش‌های مختلف و به آسانی وارد ابزار کبوتر کنید.

خوشه‌‌سازی اتوماتیک: کلمات کلیدی شما کاملا اتوماتیک به صورت خوشه‌های محتوایی مرتب می‌شوند و به شما نشان داده می‌شود.

یکی کردن کلمات با هدف جستجوی یکسان: با استفاده از این امکان می‌توانید کلمات کلیدی که هدف جستجوی یکسان دارند را تبدیل به یک کلمه کنید. این کار مزایای فراوانی دارد از جمله اینکه از کیورد کنیبالیزیشن جلوگیری می‌کند و می‌توانید یک صفحه را برای چندین کلمه کلیدی بهینه کنید.

تبدیل کلمه کلیدی به صفحه: وقتی یک کلمه کلیدی را به یک صفحه تبدیل کنید، می‌توانید برای آن صفحه؛ عنوان،‌ آدرس صفحه، لینک‌های خروجی،‌ لینک‌های دریافتی، دسته‌بندی و مشخصه‌های دیگر تعریف کنید.

ایجاد ساختار سایت: در این ابزار می‌توانید ساختار سایت خود را نیز ایجاد کنید. برای ایجاد ساختار سایت، می‌توانید دسته‌بندی‌های گوناگون تعریف کنید، هر دسته‌بندی می‌تواند دسته‌بندی بالادستی یا پایین دستی داشته باشد. می‌توانید صفحات را به دسته‌بندی‌ها اختصاص دهید.

نمایش صفحه اول گوگل برای هر کلمه کلیدی فقط با یک کلیک: برای اینکه متوجه شوید برای هر کلمه کلیدی چه صفحه‌ای باید درست کنید، احتیاج دارید صفحه اول گوگل را در جستجوی آن کلمه کلیدی بررسی کنید. اینکار شاید در ابعاد کوچک کار ساده‌ای به نظر برسد اما در ابعاد گسترده یعنی زمانی که شما می‌خواهید صدها کلمه کلیدی را بررسی کنید، بسیار زمان‌بر و خسته کننده است. در این ابزار امکانی وجود دارد که با یک کلیک می‌توانید صفحه اول گوگل را در جستجوی یک کلمه کلیدی ببینید.

اضافه کردن کاربران وابسته: در ابزار کبوتر (به غیر از پلن رایگان) می‌توانید کارفرما و نویسنده اضافه کنید. هر کدام از این نقش‌های کاربری، سطح دسترسی مشخصی دارند. این امکان برای افراد سئوکار که پروژه‌های سئو انجام می‌دهند و البته وب‌سایت‌های بزرگ که تیم تولید محتوا دارند بسیار کاربردی است.

زمان‌بندی انتشار صفحات: این امکان به شما کمک می‌کند برای صفحاتی که درست کرده‌اید زمان دقیق انتشار مشخص کنید. همچنین می‌توانید مشخص کنید صفحه مورد نظر را کدام یک از نویسندگانی که به ابزار کبوتر اضافه کره‌اید باید بسازد و منتشر کند.

تعامل مدیر و نویسنده: وقتی یک صفحه زمان‌بندی شد و به یک نویسنده اختصاص یافت، نویسنده مورد نظر می‌تواند به شما گزارش دهد و شما نیز می‌توانید برای او یادداشت قرار دهید. مثلا می‌توانید مشکلات صفحه‌ای که ساخته را برای او بنویسید تا برطرف کند.

خروجی اکسل کلمات کلیدی: در هر مرحله از کار می‌توانید از تمام کلمات کلیدی خود خروجی اکسل بگیرید. این خروجی از آن جهت ارزشمند است که تمام مشخصاتی که برای صفحات تعریف کردید در آن وجود دارد.

خروجی اکسل زمان‌بندی محتوا: وقتی تاریخ انتشار مطالب و نویسنده آن مشخص شد و یک لیست انتشار ساختید می‌توانید از آن خروجی اکسل بگیرید و به همراه داشته باشید یا برای دیگر افراد ارسال کنید.

فیلترهای گوناگون: در ابزار کبوتر فیلترهای گوناگونی وجود دارد که می‌توانید سرعت کار خود را صدها برابر کنید. مثلا می‌توانید فقط کلمات کلیدی را ببینید که کلمات x و y در آن‌ها وجود داشته باشد.

 

به بیش از ۲۳۹۰ عضو خبرنامه ما بپیوندید

خبرنامه سئو سفینه

جدیدترین محتواهای تولیدی، اخبار مهم سئو و تخفیف‌های ما را سریع دریافت کنید
امتحان کنید
به محض ثبت نام، یک هدیه ارزشمند دریافت کنید
close-link

دوره جامع و پیشرفته سئو سفینه

توانایی رسیدن به نتایج اول گوگل را به دست آورید!
۱. دسترسی بلافاصله به دروس ۲. همراه با آپدیت و پشتیبانی همیشگی ۳. مشاوه و کوچینگ رایگان به مدت ۱ ساعت
اطلاعات کامل را ببینید
مهدی
close-link
مهدی

خدمات تخصصی سئو

درخواست خود را به شماره ۰۹۰۳۰۸۴۳۰۹۴ در تلگرام یا واتسپ ارسال بفرمایید.
ارسال پیام در تلگرام
close-link