آموزش سئو

آموزش صفر تا صد و رایگان سئو سایت با دوره رایگان هدیه🎁

با آموزش سئو در سال ۲۰۲۱ در خدمت شما هستم. اگر برای یادگیری سئو حرفه ای احتیاج به یک آموزش رایگان سئو دارید؛ درست آمده‌اید! در دروس این مجموعه، آموزش صفر تا صد سئو را از سطح پایه و مبتدی شروع می‌کنیم و تا سطوح حرفه ای به صورت گام به گام ادامه می‌دهیم تا شما عزیزان؛ سئو را رایگان و کامل بیاموزید.

در حال حاضر؛ این مجموعه شامل ۶ درس آموزش سئو سایت است که از آموزش بهینه کردن داخل سایت شروع می‌شود و با فعالیت‌های ساخت بک‌لینک خاتمه می‌یابد. سپس وارد فاز اجرایی می‌شوید و وردپرس را می‌آموزید.

من مهدی محمدی مهدی محمدی هستم و از شما دعوت می‌‌کنم تا پایان آموزش سئو مبتدی تا پیشرفته با من همراه باشید.

آموزش سئو و آموزش رایگان سئو

اینجا شروع مسیر آموزش سئو است!

روزانه میلیاردها جستجو در گوگل و سایر موتورهای جستجو می‌شود و افراد، نیازهای اطلاعاتی و تجاری خود را از این طریق برآورده می‌کنند. از جستجو برای علائم یک بیماری مانند کرونا، تا تهیه تلفن همراه و حتی دستگاه‌های چند میلیارد تومانی. این حجم جستجو و البته تراکنش مالی باعث شده است افراد پی به اهمیت سئو ببرند و به دنبال یادگیری سئو باشند.

در سراسر اینترنت، منابع زیادی برای آموزش سئو وجود دارد. اما اشکال عمده آن منابع آموزشی این است که اکثر آن‌ها جسته و گریخته هستند و مسیر مشخصی را برای یادگیری سئو ترسیم نکرده‌اند.

اگر اطلاعات بسیار کمی از سئو دارید، پیشنهاد من این است برای آشنایی اولیه و شناخت ریشه‌ای ابتدا از منابع آموزش ۰ تا ۱۰۰ سئو زیر استفاده نمایید و سپس به این صفحه برگردید.

🧡 هدیه شما 👇

دوره رایگان سئو

سئو چیست

آموزش سئو #۱: آموزش سئو داخلی سایت

همه چیز از داخل سایت (On-site) آغاز می‌شود و بخش عمده فعالیت‌های سئو، مربوط به داخل سایت است. در این بخش، نکات زیادی آموزش داده می‌شود. در پایان این بخش داخل سایت شما کاملا برای موتورهای جستجو و کاربران بهینه شده است.

این بخش به ۴ قسمت تقسیم شده است که در ادامه مشاهده خواهید کرد. لطفا آموزش‌ها را گام به گام پیش بروید:

آموزش سئو داخلی

آموزش سئو #۱.۱: تحقیق کلمات کلیدی در سئو

آموزش تحقیق کلمات کلیدیسئو سایت، با تحقیق کلمات کلیدی آغاز می‌گردد. در واقع؛ این فرآیند مانند پی‌ریزی ساختمان است و مشخص می‌کند شما قرار است چطور روی سایت کار کنید. در این مرحله به شما آموزش می‌دهم چگونه عبارت‌هایی که بازار هدفتان در گوگل جستجو می‌کند را پیدا کنید، یک لیست از این کلمات بسازید و برای رتبه گرفتن در آن‌ها برنامه‌ریزی کنید.

آموزش تحقیق کلمات کلیدی در سئو

آموزش سئو #۱.۲: ساختارسازی سایت در سئو

آموزش ساختارسازی سایت در سئودر این بخش ابتدا با ساختار سازی سایت آشنا می‌شوید. سپس نحوه دسته‌بندی صفحات سایت را می‌آموزید. در ادامه پیاده‌سازی ساختار روی URL و لینک‌های داخلی را یاد می‌گیرید. ادامه نحوه نگهداری و بهینه‌سازی ساختاری که با تلاش فراوان ایجاد کردید را به شما آموزش می‌دهم.

آموزش ساختار سازی سایت در سئو

آموزش سئو #۱.۳: تولید محتوا در سئو

آموزش محتوا نویسی در سئو و راهنمای سئو نویسیمحتوای با کیفیت = رضایت کاربر و گوگل. در این بخش؛ با مراحل ساختن یک محتوای ایده‌آل برای سایت را آشنا می‌شوید. ابتدا آماده سازی و برنامه‌ریزی محتوا را به صورت کامل می‌آموزید. سپس مراحل نوشتن، بهینه‌سازی محتوایی و تکنیکال و در نهایت ترویج محتوا را به شما آموزش می‌دهم.

آموزش محتوا نویسی

آموزش سئو #۱.۴: سئو تکنیکال

آموزش سئو تکنیکال و سئو فنیدر این بخش که کمی طولانی است؛ ابتدا آشنایی مختصر با سئو تکنیکال پیدا می‌کنید. سپس آموزش آیتم‌های سئو تکنیکال در یک صفحه را مشاهده خواهید کرد. در بخش پایانی؛ آموزش آیتم‌های سئو تکنیکال در کل سایت را خواهید دید.

آموزش سئو تکنیکال

آموزش سئو #۲: کسب اعتبار و افزایش رتبه‌ها

یک وب‌سایت برای کسب رتبه مناسب در نتایج گوگل، احتیاج به فاکتورهای خارج سایت نیز دارد. به زبان ساده؛ وب‌سایت‌های دیگر باید محتوای سایت ما را تایید کنند تا موتورهای جستجو به ما اطمینان کنند.

مهم‌ترین عامل و سیگنال برای تایید محتوای سایت، دریافت بک لینک است که مانند یک رای به ما است. سیگنال بعدی ذکر شدن نام برند (برند منشن) ما در شبکه‌های وب‌سایت‌های دیگر (بخصوص مجامع تخصصی) است. البته فعالیت در شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام و توییتر برای ساخت سوشیال سیگنال هم تاثیر خوبی دارد.

با استفاده از سیگنال‌های خارج سایت؛ گوگل مطمئن می‌شود که سایت ما متخصص، معتبر و مطمئن است.

لطفا آخرین بخش آموزش سئو را دنبال کنید.

آموزش سئو #۲.۱: ساخت اعتبار از طریق بک‌لینک

آموزش بک لینک سازییکی از مهم‌ترین فاکتورهای افزایش رتبه در گوگل معتبر کردن سایت است. اهمیت این موضوع وقتی بیشتر می‌شود که حوزه کاری شما رقابتی باشد. در این بخش می‌آموزید اعتبار سایتتان را بالا ببرید تا رتبه‌های سایتتان در گوگل و سایر موتورهای جستجو افزایش پیدا کند.

آموزش بک لینک سازی

آموزش سئو تمام شد؛ حالا وقت اجرا است

تبریک می‌گویم. دروس شما به پایان رسید. چنانچه نکات گفته شده در این آموزش ۰ تا ۱۰۰ سئو را درک کرده باشید، بلافاصله می‌توانید شروع به اجرای نکات کنید. البته توجه داشته باشید؛ فاکتور مهم دیگری که به شما کمک می‌کند، کسب تجربه است. کسب تجربه، تسلط شما را در مفاهیمی که آموخته‌اید بیشتر می‌کند و فقط در گذر زمان اتفاق می‌افتد.

👇 👨‍💻

آموزش سئو وردپرس

اگر می‌خواهید سایت خودتان را بهینه کنید یا سئو کار هستید و می‌خواهید پروژه بگیرید و میزان درآمد خود را از سئو افزایش دهید، حالا زمان اجرای نکاتی است که آموخته‌اید. با توجه به اینکه وردپرس، یکی از سیستم‌های محبوب برای درست کردن وب‌سایت است، در این قسمت آموزش می‌دهم چگونه یک وب‌سایت وردپرسی را از پایه، بهینه کنید.

آموش رایگان سئو وردپرس

آموزش سئو وردپرس رایگان Yoast seo

آموزش سئو سایت فروشگاهی

اگر می‌خواهید یک سایت فروشگاهی را سئو کنید؛ با استفاده از آموزش زیر می‌توانید اینکار را انجام دهید. سئوی فروشگاه اینترنتی معمولاً شامل بهینه سازی صفحات دسته‌بندی، محصول، متاتگ‌ها، لینک‌سازی داخلی، نکات تکنیکال و ساختار ناوبری برای موتورهای جستجو، و تجربه کاربر است.

آموش سئو سایت فروشگاهی آموش سئو محصولات

آموزش سئو سایت فروشگاه اینترنتی - آموزش سئو فروشگاه آنلاین

آموزش سئو وبلاگ

اگر یک سایت وبلاگی دارید یا می‌خواهید در بخشی از وبسایتتان یک وبلاگ قدرتمند داشته باشید؛ همین حالا دست به کار شوید. در آموزش زیر به صورت کامل فرآیند بهینه سازی یک وبلاگ قدرتمند برای موتورهای جستجو را توضیح داده‌ایم. با استفاده از این آموزش می‌توانید روی ترافیک دریافتی از موتورهای جستجو در کنار شبکه‌های اجتماعی، ایمیل مارکتینگ و تبلیغات پولی حساب کنید.

آموزش سئو وبلاگ

آموزش سئو وبلاگ

دیگر منابع آموزش کامل سئو

آموزش حرفه ای سئو

اگر می‌خواهید به صورت حرفه ای و تخصصی سئو را بیاموزید و مهارت‌های جدیدی بیاموزید، از دوره‌های ما نیز استفاده نمایید.

دوره سئو و دوره آموزش سئو

یادگیری نکات کاربردی در وبلاگ آموزش رایگان سئو

یکی از مهم‌ترین بخش‌های آکادمی سفینه، قسمت وبلاگ است. در این بخش؛ مطالب آموزش سئو به زبان ساده که قابل اجرا، جامع و کاربردی که حاصل تجربیات خودمان و از دیگر منابع معتبر سئو است را برای شما آماده کرده‌ایم. یک دسته مجزا نیز به نام آموزش سئو مقدماتی برای مبتدیان وجود دارد که جدیدترین ترندهای روز سئو را در آن بررسی کرده‌ایم. فراموش نکنید نظرات خود را در زیر هر مطلب با ما در میان بگذارید.

یادگیری سئو را متوقف نکنید! 🏃

ما تقریباً صفر تا صد مفاهیم اصلی مربوط به آموزش بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو را از نکات پایه تا تکنیک های حرفه ای، به صورت کامل پوشش داده‌ایم. اگر از صفحه فیلم آموزش سئو دیدن کرده باشید یا دروس موجود در این صفحه را گذرانده باشید، اکنون شما آموخته‌اید که چگونه کلمات کلیدی، عنوان، alt، متاتگ‌ها، لینک و سایر متن‌ها را از نظر موتورهای جستجو و کاربران بهینه کنید. همچنین می‌دانید؛ محتوای عالی چقدر مهم است و آموزش دادیم چگونه این گونه محتواها را در وب سایت خود تولید کنید.

اما این پایان آموزش SEO نیست. برای این که به یک حرفه ای و کارشناس سئو تبدیل شوید، نیاز به منابع آموزشی دیگری نیز دارید:

۳۳ نکته مهم + منابع تکمیلی آموزش سئو

 1. سایت باید آماده ورود و خزیدن ربات‌های موتورهای جستجو باشد و هیچ قسمت مسدودی در وبسایت نباشد. [ یادگیری بیشتر: مفاهیم اولیه سئو ]
 2. شاید بتوان الگوریتم‌های گوگل را به ۳ بخش تقسیم کرد: الگوریتم‌های مربوط به محتوا مثل پاندا، الگوریتم‌های مربوط به بک لینک مثل پنگوئن و الگوریتم‌های تجربه کاربری مثل رنک‌برین. [ یادگیری بیشتر: الگوریتم های مهم گوگل ]
 3. بازدیدکنندگان وبسایت ما نباید برای یافتن صفحه مورد نظر خود سردرگم و گیج شوند. [ یادگیری بیشتر: ساختار سایت چیست ]
 4. وبسایت باید نمایش مناسبی در تمام دستگاها مانند کامپیوتر، تبلت و موبایل داشته باشد. [ یادگیری بیشتر: سئو موبایل ]
 5. اگر خدمات محلی یا منطقه‌ای ارائه می‌کنید، باید سایت شما برای جستجوهای محلی بهینه باشد. [ یادگیری بیشتر: سئو محلی ]
 6. سایت باید در گوگل سرچ کنسول ثبت باشد و با استفاده از گوگل آنالیتیکس تجزیه و تحلیل شود. [ یادگیری بیشتر: گوگل آنالیتیکس ]
 7. کلمات کلیدی مهم شما باید در تمام سایت به تعداد مناسب تکرار شده باشند. [ یادگیری بیشتر: آموزش سئو محتوا ]
 8. کلمات مترادف کلمه کلیدی باید در سایتتان تکرار مناسبی داشته باشند. [ یادگیری بیشتر: سئو معنایی ]
 9. محتواهای مهم سایت شما باید به صورت مداوم به روز رسانی شوند
 10. به user intent توجه زیادی کنید. هر صفحه از سایت شما باید پاسخ‌های کامل برای نیاز جستجو کننده داشته باشد. [ یادگیری بیشتر: هدف جستجو ]
 11. محتوای بی کیفیت و منسوخ شده نباید در سایت شما وجود داشته باشد و تمام صفحات شما بهتر است http status 200 برگردانند. اما در صورتی که وجود دارد با متودهای ۴۱۰ و ریدایرکت ۳۰۱ یا فایل robots.txt آن‌ها را اصلاح کنید. [ یادگیری بیشتر: سئو تکنیکال ]
 12. صفحات مهم سایت باید بیشترین لینک دریافتی از سایر صفحات داشته باشند. [ یادگیری بیشتر: لینک سازی داخلی ]
 13. از نشان دادن تبلیغات مزاحم به کاربر اجتناب کنید. [ یادگیری بیشتر: تجربه کاربری در سئو ]
 14. در هر صفحه باید به صفحات مرتبط لینک وجود داشته باشد. [ یادگیری بیشتر: لینک سازی ]
 15. متن لینک یا Anchor Text باید کلمه کلیدی صفحه مقصد باشد. [ یادگیری بیشتر: انکر تکست ]
 16. منوی سایت شما باید خلوت و حاوی لینک‌های مهم باشد. [ یادگیری بیشتر: نکات سئو ]
 17. طراحی و کدنویسی سایت شما باید سازگار با اصول معنایی مورد پسند گوگل در HTML5 باشد. [ یادگیری بیشتر: کد نویسی سئو ]
 18. سرعت صفحات سایت شما باید بسیار بالا باشد و در کمتر از ۳ ثانیه صفحه سایت شما بارگذاری کامل شود و در کمتر از ۱.۵ ثانیه اولین قسمت‌های صفحه به کاربر نشان داده شود. [ یادگیری بیشتر: سرعت سایت و سئو ]
 19. در مطالبتان باید به سایت‌های با کیفیت و مرتبط لینک بدهید.
 20. آدرس صفحه یا URL باید تا حد امکان کوتاه باشد. [ یادگیری بیشتر: url چیست ]
 21. در صفحات سایتتان باید از ابزار مختلف نمایشی مانند هدینگ‌ها، لیست‌ها، تصاویر و ویدیوها به شکل مناسب استفاده شود. [ یادگیری بیشتر: تگ هدینگ ]
 22. اطمینان حاصل کنید که در سایت شما از تکنیک‌های مخرب و منفی سئو Negative SEO استفاده نشده باشد.
 23. یکی از بهترین استراتژی‌ها برای وبسایت‌هایی که به تازگی تاسیس می‌شوند و در شروع کار هستند تمرکز بر کسب رتبه در کلمات کلیدی طولانی است. [ یادگیری بیشتر: کلمات کلیدی طولانی ]
 24. اطلاعات مالک دامنه سایت، صفحه تماس با ما، درباره ما و دیگر صفحات اعتبارسازی سایت باید به صورت کامل نوشته شده باشند.
 25. محتوای شما باید در شبکه‌های اجتماعی به صورت متناوب منتشر شوند. [ یادگیری بیشتر: سئو و شبکه‌های اجتماعی ]
 26. تلاش بسیار زیادی کنید تا از وبسایت‌های معتبر و مرتبط به سایتتان بک لینک بگیرید. [ یادگیری بیشتر: بک لینک ]
 27. استراتژی بک لینک سازی شما؛ بهتر است کلاه سفید یا خاکستری باشد و از بک لینک سازی غیر واقعی و سئو کلاه سیاه اجتناب کنید. [ یادگیری بیشتر: بک لینک سازی چیست ]
 28. روی مسیر مشتری (Customer Journey) و تبدیل بازدیدکننده به خریدار برنامه داشته باشید و برای هر صفحه یک استراتژی مشخصی برای تبدیل داشته باشید.
 29. روی محتوایی که مخاطبان سایت شما در سایت شما تولید می‌کنند، نظارت کامل داشته باشید. مانند نظرات زیر پست‌ها و یا پست‌های مهمان.
 30. روی امنیت سایتتان به صورت مداوم کار کنید.
 31. در نهایت به کاربران سایتتان ارزش ارائه دهید و کاری کنید از محتوای سایت شما برای حل مشکلاتشان و یا بهبود زندگیشان استفاده کنند. [ یادگیری بیشتر: دوره تولید محتوا در سئو ]
 32. رتبه یک وب‌سایت در الکسا (alexa.com) هیچ تاثیری در سئو ندارد.
 33. سایتتان را برای core web vitals بهینه کنید و چنانچه نیاز به بهبود دارد، انجام دهید. [ یادگیری بیشتر: Core Web Vitals ]

سوالات متداول در مورد آموزش سئو

چرا آموزش سئو مهم است؟

هر وب‌سایت بعد از تاسیس، احتیاج به بازدیدکننده دارد. گوگل بهترین منبع ارسال بازدیدکننده است. برای این که یک وب‌سایت در نتایج بالای گوگل قرار بگیرد احتیاج دارد تا سئو شود. شما می‌توانید با دیدن آموزش سئو، سایت خود یا دیگران را به نتایج برتر گوگل ببرید و درآمد خود را افزایش دهید.

آیا آموزش سئو رایگان و گام به گام است؟

برای شما در این صفحه یک هدیه داریم. یک دوره رایگان و گام به گام که با آن می‌توانید تکنیک‌‌های سئو را به صورت رایگان و کامل بیاموزید. در پایان، یک چک لیست سئو نیز در اختیار شماست که حاوی لینک دروس است.

لطفا توجه داشته باشید که:

 • یادگیری سئو زمان‌بر است، پس صبور باشید
 • متخصص سئو شدن سخت است و نیاز به کسب تجربه دارد پس پشتکار داشته باشید
 • درآمد بسیار بالایی دارد پس انگیزه داشته باشید 😃

سخن پایانی در مورد آموزش سئو

در این صفحه سعی کردم ابتدا یک مسیر مشخص برای یادگیری سئو ترسیم کنم تا به صورت گام به گام آن را دنبال کنید. سپس سایر منابع آموزش رایگان سئو را به شما معرفی کردم. امیدوارم از این مجموعه آموزش سئو حرفه ای که به صورت رایگان، صفر تا صد و کامل ارائه شد، لذت برده باشید. فراموش نکنید یادگیری سئو تمام نشده است و گام بعدی شما شرکت در دوره جامع آموزش سئو است.

👇 لطفا به آموزش سئو رای دهید. 👇

به این صفحه چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۵ رای

4 دیدگاه مربوط به “آموزش سئو seo کامل و حرفه ای با دوره رایگان صفرتاصد – سفینه

 1. mehi khan گفته:

  سلام و خسته نباشید به شما استاد بزرگ
  این صفحه [آدرس مخفی شده] کش شده…مطالب پرش میکنن.راه چاره چیه؟

  • مهدی محمدی گفته:

   سلام و وقت بخیر. البته من استاد بزرگ نیستم.
   سوالتون واضح نیست و من متوجه منظورتون نشدم. لطفا سوالتون رو واضح و با جزئیات و در ذیل درس آموزش سئو تکنیکال بپرسید تا بررسی بشه و پاسخ داده بشه.
   با تشکر.

 2. ستاره گفته:

  سلام .با تشکر از سایت بسیار عالی و کاملتون. جسارتا بنظرتون سوالات متداول رو توی صفحات محصول و دسته بندی قرار بدیم بهتره یا توی صفحات بلاگ. سایتم درمورد همکاری در فروش هاست هست.و رقبا رو انالیز کردم هم توی صفحات بلاگ هم توی صفحات محصول سوالات متداول قرار میدن. نظر شما چیه. باتشکر

  • مهدی محمدی گفته:

   سلام. وقت شما بخیر.
   سوالات متداول رو در تمام صفحات، به غیر از صفحه محصول می‌توانید قرار دهید.
   صفحه آموزش ریچ اسنیپت را مشاهده بفرمایید. پاسخ سوالتون رو کامل دریافت خواهید کرد.
   موفق باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *