کسب در آمد از سئو با ۷ روش استاندارد در سال جدید

آماده‌اید با یادگیری سئو به سطح جدیدی از موفقیت برسید؟


کسب درآمد از سئو

اینجا نقطه استراتژیک برای یادگیری سئو است. موضوع این قسمت را آموزش کسب درآمد از سئو قرار دادم تا شما عزیزان بدانید که سئو یکی از پولسازترین تخصص‌ها است.

شما با یادگیری سئو راه‌های زیادی برای درآمدزایی از سطح اینترنت خواهید داشت. در مقاله سئو چیست به اندازه کافی به اهمیت سئو در کسب و کار اینترنتی پرداخته‌ام.

کسب درآمد با سئو نکته‌ای است که احتمالا ذهن دوستان زیادی را درگیر خود کرده است. وقتی ما تلاش میکنیم و بهینه سازی سایت را یاد میگیریم حالا چطور میتوانیم از آن درآمدزایی داشته باشیم؟

۱. کسب در آمد از سئو سایت خودتان

اولین راه کسب درآمد از سئو این است که سایت خودمان را برای گوگل بهینه کنیم. شاید در ظاهر ساده به نظر برسد، اما مسئله خیلی مهم‌تر از این هاست. ما اگر بتوانیم سایت خودمان را به بهترین شکل برای گوگل بهینه کنیم، هر روز ده‌ها هزار بازدید کننده به سایت ما وارد می‌شوند و این یعنی کسب درآمد میلیونی در هر روز.

کسب درآمد از سئو با سئو سایت خودمان

اما اگر انقدر این فرصت مناسب است چرا همه سایتشان را برای گوگل بهینه نمیکنند تا به چنین درآمدهایی برسند؟ موضوع این است که قرار گرفتن در رتبه‌های بالای گوگل احتیاج به صبر، آموزش و تولید محتوا دارد. تنها افرادی که در این راه پایدار باشند می‌توانند به این جایگاه برسند و افراد زیادی در میانه راه خسته شده و بر می‌گردند.

۲. کسب درآمد از سئو با وب‌مستری

روش دوم کسب درآمد از سئو وب‌مستری است. وبمستر کسی است که در مجموعه‌های مختلف استخدام می‌شود و تمام کارهای وب‌سایت آن مجموعه را انجام می‌دهد. این همکاری می‌تواند به صورت حضوری یا دورکاری باشد. معمولا درآمد یک وبمستر نیمه حرفه‌ای حدود ۲ برابر نرخ پایه حقوق وزارت کار است.

یک وبمستر می‌تواند به طور همزمان با چندین شرکت کار کند و محدودیتی از این بابت ندارد. یک وبمستر با کسب تجربه و دانش بیشتر در نهایت تبدیل به یک دیجیتال مارکتر می‌شود و درآمدهای بسیار قابل توجهی خواهد داشت.

کسب درآمد از سئو با استخدام در شرکت های بزرگ

افزایش رتبه سایت در گوگل بزرگترین دانشی که یک وبمستر باید به آن مسلط باشد.

علاوه بر سئو موارد دیگری هم هست که باید به آن مسلط باشد، مانند: طراحی سایت و باگذاری سایت روی هاست، کار با سیستم‌های مدیریت محتوا مانند وردپرس و جوملا، کار با افزونه‌های مختلف، موارد امنیتی سایت، مدیریت اعضای سایت و ایمیل مارکتینگ.

۳. خدمات سئو به دیگر سایت‌ها و کسب درآمد از سئو

چنانچه یک سئو کار حرفه‌ای و با تجربه شوید میتوانید به سایت‌های دیگر خدمات مشاوره، آنالیز و حتی بهینه سازی سایت برای گوگل بدهید. یعنی یک وبسایت تاسیس میکنید و در سایت خودتان خدمات را به مردم معرفی میکنید.

این نوع خدمات وقت زیادی از شما نمیگیرد اگر با تجربه و مسلط باشید و درآمدهای بسیار خوبی هم برای شما به همراه خواهد داشت.

۴. همکاری در فروش یا Affiliate Marketing

اکثر دیجیتال مارکترها، مخصوصا در خارج کشور، کسب درآمد از سئو را از این نقطه شروع کرده‌اند. در واقع با همکاری در فروش یا Affiliate Marketing کار خود را آغاز کرده‌اند، از این راه هم دانش خود را محک زده‌اند و هم درآمدزایی داشته‌اند.

کسب در آمد از سئو از طریق همکاری در فروش

روش درآمدزایی از همکاری در فروش این است که شما یک سایت تاسیس می‌کنید و محصولات دیگران را در سایت خود میفروشید و از آن‌ها درصد میگیرید. چه ربطی به سئو داشت؟

جالبی این موضوع اینجاست که شما با بهینه کردن سایتتان، در نتایج جستجوی گوگل، حتی بالاتر از شرکت تولیدکننده هستید و روزانه هزاران بازدیدکننده دارید که محصولات را می‌خرند و شما از تولیدکننده اصلی درصد میگیرید.

کلید موفقیت در اینگونه سیستم ها قرار گرفتن در رتبه‌های بالای گوگل است. چنانچه در رتبه‌های بالای گوگل باشید روزانه هزاران نفر وارد سایت می‌شوند و از طریق شما خرید می‌کنند.

۵. کسب درآمد از سئو در وبلاگ نویسی

با یادگیری سئو خواهید توانست یک وبلاگ بسیار قوی راه‌اندازی کنید و از سئو در وبلاگ نویسی کسب درآمد کنید. بعضی از دوستانی که تازه کار هستند تصور می‌کنند وبلاگ نویسی این است که در سایت بلاگفا یا دیگر سرویس‌های وبلاگی عضو شویم و مطلب بنویسیم. این تصور کاملا اشتباه است.

وبلاگ نویسی حرفه‌ای این است که یک سایت کاملا مجزا راه‌اندازی می‌کنیم و سپس با قرار دادن مطالب جذاب درباره یک حوزه خاص، افراد علاقه‌مند را جمع می‌کنیم و سپس می‌توانیم به درآمدهای عالی برسیم. دو سایت وبلاگی مشهور دیجیاتو و زومیت هستند که در حوزه تکنولوژی فعال هستند.

کسب درآمد از سئو از طریق وبلاگ نویسی

نقش سئو در وبلاگ نویسی بسیار زیاد است. از آن جهت که باید در مطالبی که می‌نویسیم در رتبه‌های بالای گوگل باشیم تا ورودی بیشتری از گوگل داشته باشیم.

در ادامه به چند راه درآمد از وبلاگ نویسی توجه بفرمایید:

۱. درج بنر تبلیغاتی: قسمت‌هایی از سایت خود را برای تبلیغات بنری مشخص می‌کنید. با پربازدید شدن وبلاگتان، افراد فعال در آن حوزه از شما درخواست تبلیغ بنری خواهند داشت و شما با گرفتن مبالغ مناسب این کار را برای آن ها انجام می‌دهید. درج بنر می‌تواند به صورت ماهانه یا هفتگی باشد.

درآمدزایی از سئو با وبلاگ نویسی

۲. رپورتاژ آگهی: رپورتاژ آگهی یک مقاله سفارشی است که در سایت شما درج می‌شود. به این صورت که یک وبسایت به شما مبلغی را می‌دهد تا مقاله آن‌ها در سایت شما منتشر شود. این مقاله در واقع یک تبلیغ متنی است. سایتی که به شما رپورتاژ آگهی داده معمولا دو یا سه بک لینک در آن قرار می‌دهد تا اتوریتی دامنه سایت خود را هم بالا ببرد.

۳. تبلیغات کلیکی PPC: PPC مخفف کلمات pay per click و به معنی پرداخت به ازای کلیک است. در این نوع تبلیغات شما با شرکت های تبلیغاتی آنلاین که بسیار زیاد هستند قرار داد می‌بندید و آن‌ها بنرهای مخاطبانشان را در سایت شما نمایش می‌دهند. به ازای هر کلیک مبلغی به حساب شما واریز می‌شود.

۵. فروش نرم افزار سئو و ابزار سئو

اگر شما برنامه‌نویس باشید با یادگیری سئو می‌توانید نرم‌افزارهایی درست کنید که عصای دست سایت ها برای سئو سایتشان باشد. بازار طراحی ابزار سئو در ایران بسیار خلوت است و اکثر سئو کارها از ابزار خاجی استفاده می‌کنند. اگر شما بتوانید ابزار مناسبی برای سئو سایت طراحی کنید می‌توانید به درآمدهای مناسبی برسید.

نمونه این نوع سایت ها در دنیا بسیار زیاد هستند مانند سایت kwfinder.com و سایت moz.com که بزرگترین ابزار را برای تحلیل سئو سایت در اختیار سایت ها قرار می‌دهند.

کسب در آمد با طراحی ابزار سئو

یکی از بهترین بازارها برای طراحی ابزار سئو، نوشتن افزونه های وردپرس است. وردپرس یکی از محبوب ترین سایت سازهای جهان است و افراد زیادی علاقه‌مند به آموزش سئو وردپرس هستند. اگر ایده ای برای طراحی ابزار سئو وردپرس ندارید می‌توانید از افزونه های خارجی سئو وردپرس ایده بگیرید و یا یکی از آن‌ها را ترجمه کنید و بفروشید.

چند ایده برای طراحی ابزار و نرم افزار سئو

 • ابزار پیدا کردن کلمات کلیدی
 • ابزار پیدا کردن بک لینک
 • نرم افزار تحلیل سئو سایت
 • طراحی افزونه سئو وردپرس

۶. کسب درآمد از سئو با آموزش سئو

اگر در سئو به حدی برسید که دارای اطلاعات جامع باشید می‌توانید یک سایت با موضوع آموزش سئو درست کنید و به افراد علاقه مند به سئو آموزش دهید. برای وارد شدن به عرصه آموزش سئو باید کمی خلاقیت در تولید محتوا داشته باشید و سختکوش باشید و مدام در حال یادگیری سئو باشید.

درست کردن فیلم آموزش سئو

یکی از بهترین روش‌های آموزش سئو درست کردن حرفه ای فیلم آموزش سئو است که طرفداران بسیار زیادی دارد. نکته ای که در درست کردن فیلم های آموزش سئو باید رعایت کنید این است که آموزش هایتان کاربردی باشد و واقعا به افراد کمک کند.

من یک فیلم آموزش سئو با عنوان Schema Markup درست کردم که در طی یک هفته در سایت آپارات ۱۳۳ بازدید داشت و مجموعا این فیلم ۱۷۶۳ دقیقه توسط کاربران دیده شد.

فیلم آموزش سئو

دوره آموزش سئو

یکی از بهترین روش های درآمدزایی از سئو طراحی دوره جامع سئو است. تعداد زیادی از افراد علاقه مند هستن در دوره آموزش سئو شرکت کنند و سئو را از صفر تا صد بیاموزند. اگر دوره‌ای که طراحی می‌کنید کاربردی باشد طرفداران زیادی پیدا خواهید کرد و می‌توانید به صورت ماهانه یا سالانه چندین دوره آموزش سئو برگزار کنید.

مبلغ شرکت در دوره‌های آموزش سئو نسبت به دیگر دوره های اموزشی بیشتر است. البته طراحی یک دوره حرفه ای آموزش سئو کمی سخت است و باید نتیجه گرا باشد. اما با مطالعه زیاد کتاب های سئو و انجام تست‌های واقعی و گرفتن نتایج از این آزمایشات می‌توانید به نکات ارزشمندی برسید که دوره هایتان را بلافاصله پر کند.

بسته آموزش سئو

بعضی از دارندگان سایت فرصت شرکت در دوره‌های طولانی مدت را ندارند و علاقه‌مند هستند از طریق بسته آموزش سئو مطالب را سریع بیاموزند. پس از این راه هم می‌توان کسب درآمد از سئو داشت. نکته مثبتی که بسته آموزش سئو دارد این است که می‌توانید یک بار تولید کنید و برای همیشه بفروشید. البته باید نکات جدید را به پکیج‌ های آموزش سئو اضافه کنید تا کاربری که امروز پکیج را خریده نکات جدید آموزش سئو را هم بیاموزد.

۷. سئو نویسی یا SEO Copywriting

یکی از سرویس هایی که در جامعه وب ایرانی مغفول مانده سئو نویسی است. سئو نویسی دانشی است که با استفاده از آن مطالبی را می‌نویسید که هم برای کاربران یک سایت جذاب باشد و هم در گوگل رتبه بگیرد. منظور از سئو نویسی این نیست که فقط مطالبی در حوزه سئو بنویسید. منظور این است که در هر حوزه ای بتوانید مطالبی بنویسید که در گوگل رتبه بگیرد.

سئو نویسی در خارج از کشور یک شغل به حساب می‌آید و درآمد بسیار بالایی دارد. در ایران هم هستند افرادی که کار سئو نویسی انجام می‌دهند اما خیلی به صورت حرفه‌ای و تخصصی کار نمی‌کنند. چنانچه یک سئو نویس قهار شوید مطمئن باشید بازار کار بسیار عالی و پر درآمدی خواهید داشت. یکی از بهترین منابع برای یادگیری سئو نویسی این مقاله از سایت backlinko.com است.

آموزش سئو نویسی

بعد از تبحر در سئو نویسی می‌توانید کارگاه یا دوره های آموزش سئو نویسی طراحی کنید و از این طریق کسب درآمد کنید.

سفارش سئو نویسی

روش دیگر کسب درآمد از سئو نویسی گرفتن سفارش است. به این صورت که وبسایت های دیگر به شما موضوع می‌دهند و شما برایشان یک مقاله جامع و سئو شده مینویسید و به آن‌ها تحویل می‌دهید. مبلغی که بابت سئو نویسی دریافت می‌کنید چند ده برابر نوشتن یک مطلب معمولی برای یک سایت است.

به عنوان مثال برای نوشتن یک مطلب با ۴۰۰۰ کلمه افراد چیزی در حدود سی تا چهل هزار تومان پرداخت می‌کنند. اما اگر کار شما عالی باشد احتمالا یک مطلب با این تعداد کلمه در حدود ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومان برای شما درآمد خواهد داشت. (البته مطلبی که واقعا در گوگل رتبه بگیرد.)

کسب درآمد از سئو را از کجا شروع کنم؟

کسب در آمد از سئو را از خودتان شروع کنید.

منظورم این است ابتدا به شرایط خود نگاه بیندازید و خود را آماده راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی کنید.

کسب درآمد از سئو احتیاج به صبر، ممارست و علاقه دارد. در واقع سئو مسابقه دو سرعت نیست بلکه دو ماراتون است.

کسب درآمد از سئو

اشتباه پر تکراری که من بسیار دیده‌ام این است که افراد بدون آماده کردن تفکر خود به دنبال ساختن کسب و کار اینترنتی هستند که امری محال است. همانطور که دید کسب درآمد از سئو راه های زیادی دارد اما قبل از آن باید به این نکته بسیار بسیار مهم توجه کنید که بدون رعایت اصول اولیه کسب و کار، به هیچ عنوان موفق نمی‌شوید.

اصولی مثل صداقت در کار، صبر و ممارست، علاقه به یادگیری، اهل عمل بودن و نداشتن طمع.

وقتی موارد فوق را در خود ایجاد کردید حالا وقت پرداختن به موارد تکنیکی است. وقتی تکنیک های سئو را آموختید باید دو آیتم علاقه و تخصص را در نظر بگیرید و یک روش درآمدزایی را انتخاب کنید.

علاقه: برای کسب درآمد از سئو قبل از هر چیز باید فکر کنید به کدام حوزه سئو علاقه‌مند هستید؟ مثلا اگر اهل تعامل و کار فروشندگی هستید پیشنهاد من مشارکت در فروش است یا اگر به نوشتن علاقه داید حوزه سئو نویسی را به شما پیشنهاد می‌کنم.

امکانات و تخصص: مورد مهم بعدی که باید در نظر بگیرید امکانات حال حاضرتان است. اگر در حوزه خاصی تخصص دارید میتوانید کار وبلاگ نویسی را شروع کنید که درآمدهای فوق‌العاده ای به همراه دارد. اگر برنامه نویس هستید قطعا ساخت ابزار سئو و نرم افزار سئو مناسب شما است.

در رابطه با کسب درآمد از سئو سوالی دارید؟

اگر سوالی دارید یا احتیاج به مشاوره دارید لطفا در قسمت نظرات مطرح کنید.

من هم قول می‌دهم در سریعترین زمان ممکن شخصا به سوال شما پاسخ بگویم و تا حدی که آموخته‌ام به شما راهکار بدهم.

نظرات مربوط به: “کسب در آمد از سئو با ۷ روش استاندارد در سال جدید

 1. مهدی محمدی گفته:

  سلام امیرعباس ممنون از نظر شما. ساختن تمام اجزای یک سایت پولساز حدود ۶ ماه زمان میبره. بعد از اون میتونید به درآمدزایی فکر کنید. درآمدزایی قطعا یکی از اهداف خواهد بود، اما سعی کنید درآمدزایی رو اولویت اول قرار ندید. اگر هدف اول شما صرفا پول باشه، مطمئن باشید به هیچ عنوان به درآمدهای خوب نمیرسید و خدمات خوبی هم نمیتونید ارائه بدید. علت هم ساده است. چون وقتی چند ماه کار کنید و به پول نرسید، انگیزتون رو از دست میدید یا مجبور می‌شید کلک بزنید تا به پول برسید که اون هم دوامی نداره. سعی کنید ارزش به مشتری‌هاتون ارائه بدید.

 2. محمدحسین علیراد گفته:

  با سلام خدمت شما
  بنده یک سایت در زمینه فروش مبلمان و صنایع چوبی دارم راه اندازی میکنم ولی خوب در سئو تخصصی ندارم و همین اینکه در جذب مشتری ساقطم،یعنی نمیدونم به مشتری چطور ثابت کنم که اجناس ما که فیزیکی هستن چه برتری نسبت به فروشکاه های مبل دارن؟

  • مهدی محمدی گفته:

   سلام جناب علیراد.
   در پاسخ به قسمت اول سوالتون که فرموده بودید در سئو تخصص ندارید عرض کنم که سئو را حتما باید بیاموزید و بدون آموختن سئو حتما به مشکل میخورید.
   پیشنهاد می‌کنم وقت بگذارید و مقاله آموزش سئو مبتدی را مطالعه بفرمایید.
   سوال دومتون خیلی دقیق نیست اما دقت کنید در آیتم‌های (سرعت تحویل سفارش، کیفیت اجناس، خدمات پس از فروش، آسان بودن خرید، تنوع محصولات و …) چه مزیتی نسبت به رقبایتان دارید.
   اگر مایل هستید دقیق‌تر موضوع را بررسی کنیم، می‌توانید فرم مشاوره را از این صفحه پر کنید. مشاوره سئو

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *