ساخت بک لینک در دایرکتوری های مرتبط

چگونه در دایرکتوری بک لینک بسازیم

ساخت بک لینک در دایرکتوری های آنلاین یکی از مقدماتی‌ترین و بهترین روش‌های ساخت بک لینک برای سایت است.

آیا دفترچه‌های تلفن را یادتان می‌آید؟ درحال حاظر دفترچه‌های تلفن‌ کاملا منسوخ شده‌اند و شما محصول یا خدماتی که مورد نیازتان هست را به صورت آنلاین جستجو می‌کنید و ظرف چند دقیقه می‌توانید یک مورد نزدیک را پیدا بکنید. این در واقع همان استفاده از دفترچه‌های تلفن است که در گذشته از آن استفاده می‌کردیم.

اگر شما نمی‌توانید برای سایتتان بک لینک بگیرید و این قضیه همیشه یکی از نگرانی‌های شما بوده است، استفاده از وب دایرکتوری ها می‌تواند برای شما کارگشا باشد.

می‌پرسید چطور؟ در ادامه مطلب با من همراه باشید.

۳ مزیت استفاده از دایرکتوری های آنلاین در ساخت بک لینک

دایرکتوری های آنلاین که به اسم دایرکتوری های شغلی هم شناخته می‌شوند، یک راه بسیار راحت و معمولا رایگان هستند برای اینکه ما بک لینک‌های خوبی بگیریم و ترافیک زیادی را به سایتمان انتقال دهیم.

۱. هدفمند و مرتبط بودن ترافیک

وب دایرکتوری ها معمولا مشاغل را بر اساس بازار هدف، محل و دسته خدمت دسته‌بندی می‌کنند و وقتی شخصی از یک دایرکتوری آنلاین استفاده کند، در واقع قسمتی را جستجو می‌کند که واقعاً به نیازهای او مربوط است و دقیقا همان‌طوری جستجو می‌کند که به آن نیاز دارد.

از قرار دادن سایت در یک وب دایرکتوری می‌توانیم علاوه بر اینکه ترافیک خوبی را از آن جا می‌گیریم ساخت بک لینک خوبی هم داشته باشیم و فروشمان را افزایش بدهیم.

۲. ساخت بک لینک‌های مطمئن

قراردادن سایتمان در دایرکتوری های اینترنتی علاوه بر تقویت سئوی سایت و افزایش احتمال رتبه‌گیری می‌تواند یک مزیت جانبی باشد.

دایرکتوری های آنلاین سایت‌های بسیار معتبری برای گوگل هستند و دارای اعتبار بالایی برای موتورهای جستجو هستند و این برای ما خیلی مناسب است که از آن‌ها لینکی را دریافت کنیم.

اضافه کردن سایتمان به یک دایرکتوری یکی از کارهای لازم است و احتیاج به فکر کردن ندارد. مخصوصا اگر به این نکته توجه کنیم که سایت ما بیشتر دیده می‌شود و امکان بهبود سئو و رتبه‌بندی سایتمان هم بیشتر می‌شود.

۳. مقرون به صرفه بودن

بسیاری از دایرکتوری های اینترنتی اجازه می‌دهند که مشاغل و سایت‌های مختلف آدرس سایت‌شان را به صورت رایگان در آن ثبت کنند. البته تعدادی دیگر با گرفتن هزینه‌های خیلی کم اجازه می‌دهند یک سایت آدرسش را در آن دایرکتوری ثبت کند.

اگر قرار باشد پول اندکی هم به این دایرکتوری ها بدهیم به نظر من اشکالی ندارد و خیلی مفید است؛ مخصوصا اینکه لینک‌های معتبری را از آن‌ها دریافت می‌کنیم و البته برای بازاریابی و فروش سایتمان هم مناسب است.

۳ خصوصیت دایرکتوری مناسب لینک‌سازی

انتخاب یک دایرکتوری مناسب برای ثبت سایت، باید یکی از استراتژی‌های بک لینک سازی ما باشد. این طور نیست که ما به صورت شانسی در اینترنت جستجو کنیم و در هر دایرکتوری که پیدا کردیم، سایتمان را ثبت کنیم.

دایرکتوری که ما سایتمان در آن ثبت شود باید یک سری خصوصیات داشته باشد و باید ارزش این را داشته باشد که ما سایتمان را در آن ثبت کنیم. در ادامه به سه خصوصیت یک دایرکتوری خوب می‌پردازیم.

۱. مرتبط بودن موضوع دایرکتوری با سایت شما

مرتبط بودن از جهات مختلفی اهمیت دارد و مهم‌ترین اهمیت آن این است که بازار هدف شما در آنجا حضور دارد. البته موتورهای جستجو هم لینکی که از سایت مرتبطی گرفته شده باشد را لینک ارزشمندتری می‌دانند.

مثلاً اگر شما در حوزه خدمات مسافرتی فعالیت می‌کنید سعی کنید دایرکتوری را پیدا کنید که موضوع آن دایرکتوری تا حد ممکن مربوط به حوزه شما باشد.

البته مورد دیگری که باید به آن دقت کنید این است که مخاطبان شما از آن دایرکتوری استفاده بکنند.

اگر شما وب سایتتان را در یک دایرکتوری نامربوط یا دسته‌بندی نامربوط ثبت بکنید این سیگنال را به گوگل می‌دهید که وب سایت شما مربوط به آن حوزه است و این برای سئو سایت شما خطرناک است.

۲. قدرت و آتوریتی دامنه دایرکتوری

هنگامی که می‌خواهید در یک دایرکتوری سایتتان را ثبت کنید حتماً باید آن دایرکتوری دامنه قدرتمندی داشته باشد. دامنه قدرتمند دامنه‌ای است که دامین اتوریتی بالایی داشته باشد.

برای اینکه اعتبار یا اتوریتی یک دامنه را چک کنید می‌توانید از سایت‌هایی مثل ahrefs یا moz استفاده کنید هرچقدر آتوریتی یک دامنه بالاتر باشد؛ لینکی که به سایت شما می‌دهد ارزشمندتر خواهد بود.

۳. دایرکتوری هایی با ابزار بیشتر را انتخاب بکنید

بعضی از دایرکتوری ها به ما اجازه می‌دهند نام و یا آدرس سایتمان و یک توضیحاتی از حرفه‌مان را آنجا بنویسیم، علاوه بر این؛ به ما اجازه می‌دهند تصویر، ویدیو و یا حتی نقد و بررسی‌هایی را آنجا اضافه بکنیم.

هرچقدر یک دایرکتوری ویژگی‌های بیشتری را برای درج اطلاعات کاری در اختیارمان قرار دهد این برای ما ارزشمندتر است. پس باید سعی بکنیم دایرکتوری هایی را پیدا کنیم که اجازه می‌دهند اطلاعات بیشتری را در آنجا ثبت کنیم.

نکات مهم ساخت بک لینک با دایرکتوری

خسته نشوید. صرف نظر از اینکه شما کدام دایرکتوری ها با کدام ویژگی‌ها را انتخاب می‌کنید سعی بکنید در استفاده از دایرکتوری ها و به‌روزرسانی‌های اطلاعات کاریتان در آنجا ثابت قدم باشید و این را یک برنامه کاری برای خودتان قرار بدهید.

اگر کسب و کارتان را در چند دایرکتوری می‌خواهید ثبت بکنید حتما به این نکته توجه داشته باشید که اطلاعاتی که ثبت می‌کنید حتما باید مرتبط به موضوع وبسایت شما باشند.

سعی کنید در دایرکتوری های مختلف اطلاعات جداگانه‌ای را ثبت نکنید.

در حالی که استفاده از دایرکتوری های وب خیلی به بحث بازاریابی و در چشم بودن شما کمک ‌می‌کند، ساخت بک لینک در دایرکتوری ها می‌تواند در افزایش اعتبار سایت شما هم موثر باشد.

به این صفحه چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای
مهدی محمدی

مهدی محمدی
مدرس و مشاور سئو

مهدی محمدی موسس و مدیر آکادمی سئو سفینه است. کار اصلی مهدی محمدی آموزش سئو است.

دوره جامع سئو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همین الان امتحان کنید!
عضویت در خبرنامه
close-link
 ⚡ دوره کاملا رایگان سئو با ۷ ساعت ویدیو 🎥
close-image