نحوه ساخت و استفاده از Schema Markup (با وردپرس و بدون وردپرس)

آموزش نحوه ساخت و استفاده از Schema Markup (با وردپرس و بدون وردپرس)

اسکیما مارک‌آپ یکی از مباحث مهم سئو تکنیکال است و روی سئوی سایت تاثیر مثبتی دارد. در این مقاله، با یک ویدیو آموزشی گام به گام، نحوه ساخت، استفاده و اضافه کردن schema faq به سایت را می‌آموزیم.

علاوه بر ویدیوی آموزش اسکیما، متن این ویدیو نیز قرار داده شده است تا دوستانی که فرصت دیدن فیلم آموزش استفاده از Schema Markup را ندارند، متن را بخوانند.

اگر با Schema Markup آشنا نیستید ابتدا مقاله Schema Markup چیست را مطالعه نمایید.

فیلم‌های دوره آنلاین صفر تا صد اسکیما آماده دانلود است

چنانچه مصمم هستید از اسلحه پنهان سئو استفاده کنید، فیلم‌های دوره صفر تا صد Schema Markup را تهیه کنید.

در دوره آنلاین صفر تا صد Schema Markup آموزش داده شده است چگونه با استفاده از Schema Markup رتبه صفحات سایتتان را در گوگل بالا ببرید و نرخ کلیک خود را نسبت به رقبایتان افزایش دهید.

دوره ارزشمند Schema Markup به مدت محدود دارای تخفیف فوق‌العاده است.

اطلاعات بیشتر از دوره

نحوه ساخت و استفاده از schema faq در سایت

فیلم آموزش سئو با موضوع نحوه اضافه کردن schema faq به سایت در قسمت زیر قرار داده شده است. در این فیلم مهدی محمدی آموزش می‌دهد چگونه با وردپرس و یا بدون وردپرس schema faq را به سایت خود اضافه کنیم و در نتایج گوگل متمایز شویم.

توجه: در صورتی که تمایل به دیدن این فیلم آموزش سئو ندارید، در پایین ویدیو، متن آن قرار داده شده است.

متن ویدیو نحوه اضافه کردن schema faq به سایت

در این قسمت آموزش قصد دارم یک نکته بسیار کلیدی را در مورد اسکیما مارک آپ خدمت شما توضیح دهم و یک کیس‌استادی را با هم جلو برویم که شما بتوانید بعد از این آموزش سایتتان را به توانید مثل همین صفحه از سایت ما در نتایج جستجو به این صورت نشان دهید.

اسکیما مارک آپ یکی از جذاب ترین قسمت های سئو تکنیکال است.

Schema Markup یا داده‌های ساختار یافته

یک توضیح کوتاهی بدهم راجع به اسکیما مارک آپ برای آن دسته از دوستانی که اصلاً با این مسئله آشنا نیستند. این کدها یک استاندارد هستند که بین تمام موتورهای جستجو و مخصوصاً گوگل است که ما میتوانیم با استفاده از این استاندارد، مطالب صفحه را به موتورهای جستجو به صورت واضح بگوییم و آن‌ها را متوجه آن بکنید.

چون مطالب ما برای کاربران مشخص است اما ما میخواهیم این‌ها را برای موتورهای جستجو مشخص بکنیم.

کاری که باید انجام بدهیم یعنی کاری که میتوانیم انجام دهیم این است که با استفاده از کدهای جیسون json که اصلا لازم نیست نگران باشید که json چی هست این‌ها را به گوگل معرفی بکنیم.

اگر از وردپرس استفاده میکنید کارمان راحت است اگر هم از وردپرس استفاده نمیکنیم میتوانیم این کار را به راحتی انجام دهید اما مسلما با استفاده از وردپرس کار ما فوق العاده راحت است.

مطلب پیشنهادی: آموزش سئو وردپرس رایگان

خوب ببینید ما این صفحه از سایت ما همانطور که میبینید متمایز از نتایج دیگه ای که در گوگل هست به نمایش در می‌آید و شما هم میتوانید همین کار را انجام بدهید اما چطور این کار را انجام داده‌ایم؟ اولین کاری که باید انجام دهید این است که آن مطلبی را که میخواهید نکات مهمش مثل این نکات به نمایش دربیاید را مشخص کنید و سوال و جواب‌ها را آن جا بگذارید.

schema-FAQ

چند نوع Schema وجود دارد؟

ببینید ما چندین نوع اسکیما مارک آپ داریم. یعنی اسکیما مارک های مختلفی هستند مثلاً آرتیکل یا بلاگ پستینگ، نیوز آرتیکل هست یا ایونت و غیره. این‌ها هر کدام یک مصرفی دارد.

 • مثلا اگر یک مطلب جامع نوشته‌اید از آرتیکل استفاده میکنید.
 • اگر پست وبلاگی دارید و یک توضیحی است با بلاگ پست.
 • اگر یک گردهمایی است باید اسکیما ایونت را استفاده کنیم.
 • اگر محصولی هست اسکیمای product.
 • اگر ویدیویی در صفحه شما است ویدیو.

و همین‌طور که میبینید اینها به ترتیب هستند. اما دو مورد از مهم‌ترین اسکیماهای که شما میتوانید در صفحاتتان استفاده کنید اسکیمای Article است و اسکیما FAQ. اسکیما FAQ همانطور که میبینید یک سوال است و کار بر روی آن کلیک میکند و جواب آن در آنجا هست.

چطور در سایتمان از Schema و FAQ استفاده کنیم؟

یک افزونه ای است به نام free FAQ schema for page and posts. این افزونه فوق العاده سبک است. آن را نصب میکنید. وقتی آن را نصب میکنید در پایین قسمت برگ‌ها و پست‌ها یک قسمتی اضافه میشود که سوال و جواب دارد حالا یک سوال مینویسید و جوابش را مینویسید. میروید سوال بعد همین طور دوباره یک سوال و پاسخ. اما نهایتاً بیشتر از ۸ تا ننویسید. یعنی پیشنهاد من به شما این است که بیشتر از ۸ سوال جواب ننویسید کمتر هم باشد که بهتر است.

وقتی شما پابلیش را میزنید چه برای برگه‌ها چه برای پست‌ها فرقی نمیکند اینها به نمایش درمی‌آیند. چطور ما میتوانیم این را تست کنیم. می‌رویم در این آدرس گوگل. میبینیم که این صفحه می‌آید و میتوانیم تست کنیم من آدرس صفحه خودمان را اینجا کپی میکنم و اینجا قرار می‌دهم. اینجا دو قسمت دارد یک که میتوان آدرس صفحه وارد کنید و یا اینکه کد را وارد کنید که ببینید اسکیما صحیح است یا نه. حالا من این را زدم و اجرای تست را میزنم.

تست اسکیما در گوگل

از مارکاپ دوستان حتما سعی بکند استفاده بکنید در صفحات مهمتان و به گوگل نکات مهم هر صفحه را معرفی کنید. من خیلی از افراد را میدیدم که در شبکه‌های اجتماعی و جاهای دیگر این درخواست را داشتند و پیدا نمیکردند.

خوب نتیجه را همانطور که می‌بینید الان این مربوط به این صفحه ما است چهارتا اسکیما دارد. شما هم با استفاده از این افزونه میتوانید سایتتان را نشانه‌دار بکنید در نتایج جستجو و البته در بالابردن رتبه سایت هم تاثیر گذار است و وقتی در گوگل کاربران سایت ما را متفاوت می‌بینند نرخ کلیکشان بالاتر میرود و برای سئو سایتتان از لحاظ گوناگون مناسب است. پس اولین مورد شد FAQ که نشانه گذاریهایی را در نتایج جستجو برای سایت شما به نمایش درمی آورد و خیلی کاربردی است.

پلاگین وردپرس Schema Markup برای اضافه کردن schema faq به سایت

مورد بعدی آرتیکل است ببینید. FAQ خوبی که داشت در نتایج جستجو به نمایش درمی‌آمد. آرتیکل بیشتر برای این است که موتورهای جستجو موضوع صفحه ما را متوجه شوند. برای آرتیکل یک افزونه دیگری داریم به نام wp seo structured data schema. ببینید الان این افزونه یا پلاگین لوگوی آن این است که شما وقتی آن را در مخزن وردپرس جستجو میکنید امکان دارد افزونه‌های زیادی باشد با این موضوع یا عنوان اما این لوگو، لوگوی این پلاگین است.

وقتی این پلاگین را نصب میکنید این‌ گزینه‌ها را به شما می‌دهد. شما کاری که انجام میدهید این را فعال میکنید البته اگر نسخه پولی آن را آماده کنید این‌ها را به صورت اتوماتیک برای شما آماده می‌کند.

من پلاگین های مختلفی را تست کردم برای آموزش که این پلاگین خوب را به شما معرفی کنم. به نظرم بهترین پلاگین برای این کار همین است. چون پلاگین های دیگر تاریخ ما را چون وردپرس فارسی استفاده میکنیم به صورت فارسی می‌زدند و اینجا از تاریخ ارور میگرفت.

انواع schema

مثلاً تاریخی که اینجا میبینید مثلاً ۲۰۱۹.۸.۳ آن را به صورت فارسی میزد مثلا میزد ۲۸ آبان ۹۷ و گوگل این را ارور میگرفت.

کاری که من انجام دادم این است که این ابزار را پیدا کردم که تاریخ آن را میتوانیم دستی وارد بکنیم. اینجا نام را وارد می‌کنیم همچنین این صفحه را وارد میکنیم نام خودتان را وارد میکنید و این هم آدرس تصویر خود مقاله را وارد میکنید. این تصویر را من وارد کردم.

پابلیش دیت را حتماً باید به این صورت وارد کنید تغییر هم میتوانید بدهید پابلیشر هم میتوانید اسم سایتتان را بزنید. دیسکریپشن هم میتوانید توضیحاتی از متا دسکریپشن صفحه بنویسید و آرتیکل بادی را خالی بگذارید.

در مورد دیسکریپشن و هدلاین حتماً سعی کنید کلمات کلیدی صفحه در آن باشد که مطلب مشخصی است و باید حتما رعایت کنید. پس ما الان با استفاده از دو افزونه تونستیم اسکیما مارکاپ های آن صفحه را مشخص کنیم و در گوگل به نمایش در بیاوریم. همانطور که میبینید تستی که ما خودمان انجام دادیم و برای سایت خود ما هم اینها به نمایش در می‌آیند. شما هم میتوانید این کار را انجام دهید. همانطور که دیدید نحوه استفاده از schema یا دو پلاگین وردپرسی خیلی ساده بود.

اما حالا ما اگر نخواهیم از افزونه استفاده بکنیم چه باید بکنیم؟

خوب پلاگین هایی که استفاده میکنیم یک مقدار سرعت سایت ما را پایین می‌آورند یک پلاگین هر چقدر هم خوب کدنویسی شده باشد باز هم یک مقدار سرعت را پایین می‌آورد.

مطلب پیشنهادی: سئو تکنیکال

میتوانیم به جای استفاده از این دو پلاگین کاری که انجام میدهیم این باشد که بیایم یک پلاگین هدر و فوتر کاستوم کد دانلود بکنیم. یعنی کدهای سفارشی خودمان را بتوانیم به هدر و فوتر سایت اضافه کنیم. برای این کار میتوانید این پلاگین را از این صفحه دانلود کنید.

اگر شما این پلاگین ها را دانلود کردید میتوانید با استفاده از آن پلاگین ها کدهای جیسون استراکچر دیتا را به هدر و فوتر هر صفحه از سایت انتقال بدهید و به این صورت در نتایج گوگل به نمایش در می‌آید.

نحوه استفاده از schema بدون پلاگین

چطور باید کدهای اسکیما بسازیم؟ برای ساخت این کدها می‌توانید از سایت technicalseo.com استفاده کنید. با استفاده از این سایت ما کدهای اسکیمای json خودمان را می‌سازیم و به هدر و فوتر اضافه می‌کنیم.

ساخت کد json اسکیما مارک آپ

در اولین گام از ما می‌پرسد که چه اسکیمایی میخواهید درست کنید؟

ما آرتیکل را انتخاب میکنیم. سپس می‌گوید چه نوع ارتیکلی؟

همچنین آدرس مقاله عنوان مقاله تصویر مقاله که آدرس آن را باید وارد کنیم و می‌پرسد که شما شخص هستید یا سازمان.

همچنین نام خودتان و سایز تصویر. تاریخ انتشار و تاریخ ویرایش این‌ها را وقتی وارد میکنیم کدها را برای ما می‌سازد و از  اینجا کدها را کپی میکنیم و در فوتر سایتمان قرار میدهیم تا در گوگل به نمایش در بیاید.

با استفاده از این کار میتوانید به راحتی سایتتان را در گوگل نشانه‌دار بکنید همینطور که میبینید و افزایش رتبه خوبی را تجربه کنید.

خیلی ممنون هستم که تا آخر این آموزش سئو با من همراه بودید اگر سوالی در رابطه با فیلم آموزش نحوه اضافه کردن schema faq به سایت دارید، لطفا در پایین همین قسمت سوالاتتان را مطرح کنید و من قول میدهم آن‌ها را در سریع‌ترین زمان ممکن به شما پاسخ بدهم با تشکر از شما خدانگهدار.

سوالات متداول در مورد Schema Markup

پرکاربردترین مصارف Schema در سایت چیست؟
 1. مقاله
 2. مراسم
 3. کسب و کار محلی
 4. رستوران
 5. محصولات
 6. نرم افزار
 7. فیلم
 8. سریال
 9. کتاب
 10. پرسش و پاسخ (FAQ)
Schema پرسش و پاسخ را چطور استفاده کنیم؟

لطفا فیلم آموزشی نحوه استفاده از Schema FAQ که در صفحه می‌باشد را تماشا کنید.

18 دیدگاه مربوط به “نحوه ساخت و استفاده از Schema Markup (با وردپرس و بدون وردپرس)

 1. اسی گفته:

  سلام اموزش شما عالی بود و از روش شما استفاده کردم
  فقط لطف کنید فیلم اموزشی درمورد اسکیمای محصولات هم قرار بدید

 2. فروغ گفته:

  سلام من میخوام تو جواب ها ، لینک هم قرار بدم باید از تگ a استفاده کنم؟
  اگه بخوام چند جواب تو چند خط جدا داشته باشم چه طور خطوط رو جدا کنم؟ با استفاده از تگ

  • مهدی محمدی گفته:

   با سلام به شما کاربر عزیز.
   در پاسخ به سوال شما در مورد قرار دادن تگ a و یا جدا کردن خط ها باید عرض کنم این کار امکان پذیر است. در واقع تعدادی از تگ‌های HTML در ساختار اسکیما پشتیبانی می‌شوند که یکی از اونها تگ a است.
   اما به صورت دقیق و موردی اگر بخواهم به سوال شما در مورد اسکیما پاسخ بدهم شما می‌توانید در اسکیمای FAQ و دیگر اسکیماها، هر قطعه متن را در یک تگ p قرار بدهید و سپس درون تگ p از تگ a استفاده کنید. این کار باعث می‌شود که هم خطوطتان جدا از هم باشد و هم دارای لینک باشد. مثال:
   <P>متن قطعه اول<a href="link"> لینک ۱</a>ادامه متن</p>
   <P>متن قطعه دوم<a href="link">لینک ۲</a></p>ادامه متن

   نکته: افزونه‌ free FAQ schema for page and posts که در بالا معرفی شد از امکان قرار دادن کدهای HTML پشتیبانی نمی‌کند و شما باید افزونه oh-add-script-header-footer را دانلود کنید.
   با استفاده از این افزونه می‌توانید کدهای JSON اسکیما را به هدر یا فوتر صفحه تزریق کنید.
   برای ساختن کدهای اسکیما مخصوصا FAQ Schema باید از وبسایت technicalseo.com استفاده کنید

 3. سحر گفته:

  سلام و وقت بخیر خدمت شما
  تشکر بابت آموزش عالی تون.
  در طراحی و کدنویسی قالب اختصاصی وردپرس ، آیا نیاز به استاندارد های خاصی در رابطه با Schema Markup نیاز است تا در کدنویسی html صفحات مختلف مثل single.php ، page.php و… رعایت شود؟
  به دلیل اینکه در برخی از قالب ها مشاهده کرده ام که به عنوان مثال برای تگ در فایل header.php قالب ، لینک http://schema.org/WebPage را به عنوان temtype قرار می دهند.
  کد نمونه:
  <html itemscope itemtype="http://schema.org/WebPage&quot; >
  می خواستم ببینم که این اقدامات نیاز است که در همه قالب ها رعایت شود و به چه دلیل اضافه می شود به دلیل اینکه در ویدئوی آموزشی شما همه کارها در سمت ادمین سایت بود و به کدنویسی خودِ قالب وردپرس ارتباطی نداشت. ممنون میشم بنده را راهنمایی کنید و اگر منبعی برای این استاندارد ها هست در اختیار بنده قرار دهید.
  باتشکر فراوان

  • مهدی محمدی گفته:

   سلام. وقت بخیر. عذر خواهی بابت تاخیر. علت تاخیر در پاسخ این بود که ما روزهای پنجشنبه و جمعه تعطیل هستیم.

   شما در سوالتون پرسیدید که آیا نیاز است کدهای نشانه گذاری اسکیما در کدنویسی قالب استفاده بشود یا خیر؟

   نظر من این است که اگر قالب وردپرس طراحی می کنید کدهای اسکیما رو به ۲ علت به صورت پیش فرض در خود قالب قرار ندهید:
   ۱٫ افزونه های سئو وردپرس مثل یوآست به صورت اتوماتیک کدهای اسکیما رو تولید می کنند و ممکنه با کدهایی که شما می نویسید تداخل ایجاد بشه.
   ۲٫ کدهای اسکیما بسیار گسترده و متفاوت هستند و هر صاحب سایت با توجه به موضوع خود انتخاب می کند که از کدام کد اسکیما استفاده کند.

   البته اگر اصرار دارید در قالبی که طراحی می کنید از کدهای اسکیما استفاده کنید, سعی کنید طوری طراحی کنید که استفاده از آن به صورت دلخواه باشد که کاربر اگر خواست بتواند فعال یا غیرفعال کند.

   اگر احیانا خواستید در قالب استفاده کنید سعی کنید به جای کدهای Microdata از کدهای نوع json ld استفاده کنید.

   نکته مهم: تا چند روز دیگه یک آموزش کامل برای اسکیما مارک آپ در سایت قرار میگیرد. به محض آماده شدن برای شما ایمیل میفرستیم.
   اگر سوال دیگری دارید بپرسید.

    • مهدی محمدی گفته:

     خواهش می‌کنم.
     امیدوارم قالب‌های خوب و پر فروشی رو طراحی کنید.
     البته برای ساخت اسکیما مارکاپ های کاربردی میتونید از منبع آموزشی خود گوگل استفاده کنید.
     لینک
     در این صفحه چند نمونه از schema markup های گوگل که به صورت rich snippet نمایش داده می‌شوند لیست شده است.

 4. hossein گفته:

  سلام خسته نباشید. من از افزونه یوآست استفاده میکنم. همه صفحات من دارای Schema Markup هستند و در تست هم نشون داده میشن! این بخاطر استفاده از افزونه یوآست است؟
  آیا کد اسکیما در صورتی در گوگل نشون داده میشن که حتما در صفحه اول باشیم؟
  من چند صفحه از سایتم که صفحاتش در اول گوگل هست از کد پرسش و پاسخ استفاده کردم ولی نمایش نمیده؟ ایا باید صفحه خیلی مهم و قوی باشه تا نششون بده؟
  برای نشون دادن faq در گوگل حتما باید موارد مانند Schema Markup رو تکمیل کنیم یعنی حتما باید دو افزونه استفاه کرد؟

  • مهدی محمدی گفته:

   سلام دوست عزیز.
   بله حدس شما درست است. افزونه یوآست در تمام صفحات اسکیما مارک‌آپ تولید می‌کنه. این اسکیماها در هر کدام از صفحات با توجه به نوع صفحه تولید می‌شوند.
   در مورد سوال دوم: بعضی از نشانه‌گذاری‌ها فقط هنگامی که در صفحه اول گوگل باشید به نمایش در میاد. مانند FAQ و بعضی دیگر تقریبا در تمام صفحات گوگل به نمایش در میاد. مانند ستاره‌ها.

   اگر سوال و جوابهای FAQ شما در صفحه اول گوگل نمایش داده نمیشه احتمالا چند تا دلیل داره:

   • سوالات و جوابها از نظر موضوعی ربطی به صفحه ندارند.
   • سوال و جوابها در صفحه وجود ندارند و فقط در کدهای اسکیما قرار گرفته‌اند.
   • صفحه مورد نظر شما صفحه‌ای است که اسکیمای دیگری در آن به کار رفته است که قابلیت نمایش اسکیمای FAQ را ندارد. مانند صفحه محصول

   به این نکته هم توجه داشته باشید که ممکن است FAQ ها در یک جستجو با یک سری کلمات به نمایش در بیاید و در جستجوی دیگر با کلمات دیگر نمایش داده نشود.
   اگر طبق ویدیویی که در صفحه قرار دادم کارها را انجام بدید کد FAQ شما قابل نمایش است و مشکلی از این بابت وجود نخواهد داشت. مگر اینکه اشکالاتی که در بالا عرض کردم در صفحه شما وجود داشته باشد.
   پیشنهاد می‌کنم مقاله schema markup چیست را حتما مطالعه نمایید.

   موفق باشید.

 5. Hossein گفته:

  ممنون جواب دادید انتظار پاسخ به این زودی را نداشتم.
  دوست عزیز من دو نمونه از صفحاتم رو میفرستم که با کلمات کلیدی در صفحه اول هستم و برای هر دو از کد اسکیمای پرسش و پاسخ استفاده کردم و کد دیگری هم قرار ندادم و در گوگل نمایش داده نمیشن با این که صفحه اول هستند

  با تشکر ممنون میشم بررسی کنید

  • مهدی محمدی گفته:

   با سلام مجدد.
   هر دو صفحه‌ای که لینکش رو قرار داده بودید بررسی کردم.
   اگر به ابزار تست اسکیما بروید و آدرس صفحتون را وار کنید میبینید که در هر دو صفحه اسکیمای product وجود دارد.
   https://search.google.com/structured-data/testing-tool/u/0/
   گوگل در صفحه محصول، اسکیمای faq را نمایش نمی‌دهد و فقط ستاره یا rating را نمایش می‌دهد.

   برای نمایش اسکیمای پرسش و پاسخ باید اسکیمای product رو از اون صفحه پاک کنید و مجددا صفحه را در سرچ کنسول اینسپکت کنید.

   موفق باشید.

   • Hossein گفته:

    سایت من پزشکی هست و اصلا محصول نداریم. نمیدونم اسکیمای محصول چگونه ایجاد شده و چگونه کل سایت اسکیمای محصول رو حذف کنم؟

    • مهدی محمدی گفته:

     سلام مجدد.
     یکی از صفحات سایتتون رو که ارسال کرده بودید بررسی کردم. (در کلمه رینوپلاستی صفحه اول است)
     الان کد اسکیمای product حذف شده است. البته هنوز گوگل، صفحه جدید را ایندکس نکرده است. بعد از ایندکس گوگل، اگر مشکل دیگری نباشد، احتمالا FAQ نمایش داده می‌شود.
     کدهای اسکیماتون یک اشکال دیگه داره. اگر درابزار تست اسکیما تست کنید میبینید دو تا article دارید که یکیش چندین ارور داره.
     اون اسکیمای آرتیکلی هم که ارور داره حذف کنید بهتر است.

     احتمالا اسکیماهای سایتتون با یک پلاگین داره ایجاد میشه.
     پلاگین‌های مشکوک را یک به یک غیر فعال کنید تا مشخص بشه از کدام پلاگین است.

     موفق باشید.

     • hossein گفته:

      سلام. دیروز که فرمودید رفتم بررسی کردم و با غیر فعال کردن افزونه Yet Another Stars Rating متوجه شدم که اسکیمای محصولات غیر فعال شدند.
      بله در اسکیما دو تا article دارم که یکیش خطای تاریخ میداد که با غیر فعال کرن افزونه ای این مشکل رفع شد. اما برای اینکه یک مورد اضافه رو حذف کنم همه افزونه ها را غیر فعال کردم و تک تک امتحان کردم اما فقط وقتی افزونه یواست رو غیر فعال کردم یک مورد از article غیرفعال شد اما به دلیل مهم بودن افزونه یوآست مجبور شودم دوباره فعال کنم.

      من احتمال میدم خود قالب ( جنه ) چنین قابلیت اضافه کردن اسکیما رو داره در تنظیمات هم موردی برای غیر فعال کردنش نداشت.

      اگر دو تا اسکیمای article داشته باشیم مشکل ساز میشه؟
      با غیر فعال کردن افزونه Yet Another Stars Rating آیا ممکنه سایت افت کنه؟

     • مهدی محمدی گفته:

      سلام و عذرخواهی بابت تاخیر.
      افزونه yoast رو غیر فعال نکنید.
      اگر افزونه‌ یواست فعال باشه، اسکیماهای جنرال برای هر صفحه رو تولید می‌کنه.

      من فرصت نکردم افزونه yet … rating رو براتون چک کنم. فقط در نظر داشته باشید اگر افزونه‌ yet … rating باعث ستاره‌دار شدن مطالب می‌شود و با حذف افزونه، ستاره‌ها از نتایج جستجو حذف بشن احتمالا تاثیر منفی خواهد داشت.

      داشتن دو اسکیمای article بیهوده است و بهتر است یکیش پاک بشه.

      موفق باشید.

 6. Hossein گفته:

  سلام خسته نباشید. چند روزی از قرار دادن کدهای اسکیمای پرسش و پاسخ گذشت اما هنوز در گوگل نمایش داده نمیشن.
  ایا فعال بودن amp ممکنه تداخل ایجاد کنه؟

  • مهدی محمدی گفته:

   سلام. اگر هنوز FAQ به نمایش در نیومده ۳ تا علت میتونه داشته باشه.
   ۱. گوگل سایت شما را سایت متخصصی، مطمئن و معتبری در این موضوع نمیدونه
   ۲. سوال و جوابهای شما را مناسب برای این جستجو نمیدونه
   ۳. محل قرارگیری کدهای اسکیماتون مناسب نیست

   اگر به دلیل اولی که ذکر کردم، کدهای FAQ شما نمایش داده نمیشه، واقعا کاری نمیشه کرد.
   اگر به دلیل دوم نمایش داده نمیشه، باید سوال و جوابهاتون رو تغییر بدید و تخصصی‌تر بنویسید. اگر سوال و جوابهاتون، مربوط به هدف جستجوگر باشه احتمال نمایش بیشتر است.
   برای رفع مشکل سوم، باید محل قرارگیری کدهاتون رو تغییر بدهید. اگر در هدر است به فوتر بیاورید و اگر در فوتر است به هدر بیاورید.

   در ضمن شما در کدهاتون دو تا اسکیمای آرتیکل دارید. یکیش رو حذف کنید و تست کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود رایگان

کتاب الکترونیکی
آموزش صفرتاصد اسکیما مارک‌آپ

چگونه بین ۲۰ تا ۸۰ درصد کلیک بیشتری از گوگل دریافت کنیم و سئو سایتمان را تقویت کنیم؟
کتاب را برایم ارسال کنید
close-link