آموزش رایگان سئو

آموزش سئو

آموزش سئو در مقاله جامع سئو از صفر تا صد و از مبتدی تا پیشرفته انجام می‌شود. آموزش رایگان ۰ تا ۱۰۰ تمام تکنیک های سئو در ۸ فصل. اگر مصمم هستید سئو و تکنیک های جدید بهینه سازی را بیاموزید همین حالا شروع کنید. هدف من از آماده کردن این مطلب جامع آموزش سئو این است که شما به صورت کاملا رایگان و متمرکز و به راحتی سئو را بیاموزید. آموزش‌های سئو به صورت جسته و گریخته نمی‌توانند برای شما مفید باشند.

آموزش سئو در ۸ فصل

مقاله جامع آموزش سئو، یک منبع جامع و رایگان است که به ۸ فصل تقسیم شده است. در این ۸ فصل تمام سئو از صفر تا صد توضیح داده شده است و شما می‌توانید در طول ۲ ساعت به صورت کامل سئو را آموزش ببینید. همین حالا یک فنجان چای برای خود بریزید و شروع به خواندن کنید. امیدوارم بعد از مطالعه این مطلب جامع آموزش سئو سایتتان را به درآمدزایی برسانید و جزو مخاطبان همیشگی سایت تحقیقاتی سفینه شوید.

۱. سئو چیست؟

در بخش اول مقاله جامع آموزش سئو، به مفاهیم پایه‌ای سئوی پیشرفته پرداخته می‌شود. دانستن این مفاهیم برای کسانی که در شروع یادگیری سئو هستند لازم است. در این فصل با؛ هسته سئو، اهمیت سئو، الگوریتم‌های گوگل، سئوی کلاه سیاه و کلاه سفید و نحوه کار گوگل آشنا خواهیم شد.

آموزش سئو - سئو چیست

۲. موتورهای جستجو چگونه کار میکنند؟

در فصل دوم آموزش سئو به نحوه کارکرد موتورهای جستجو پرداخته می‌شود. اگر موتورهای جستجو نتوانند سایت شما را پیدا کنند، بقیه کارهای سئوی شما نتیجه ای نخواهد داشت. در این بخش توضیح داده خواهد شد ربات‌های گوگل چگونه سایت ها را پیدا می‌کنند، بررسی میکنند، در گوگل ثبت میکنند و در نهایت رتبه‌بندی می‌کنند.

موتورهای جستجو و گوگل چکار می‌کنند؟

۳. آموزش کلمات کلیدی و استراتژی سئو

در این بخش به کلمه کلیدی و استراتژی پرداخته می‌شود. در این مرحله باید بدانیم؛ آیا ما استراتژی دقیقی در کلمه کلیدی و سئوی سایت خود داریم؟ تمام سایت‌هایی که از سئو نتیجه نگرفته‌اند استراتژی مشخصی در جذب بازدیدکننده از کلمه کلیدی نداشتند. در این فصل یاد میگیریم انواع کلمات کلیدی چیست و چطور یک استراتژی در کلمات کلیدی سایت خود داشته باشیم.

انتخاب کلمات کلیدی در سئو

۴. آموزش سئو محتوا

در بخش ۴ و ۵ آموزش سئو به مبحث بسیار بسیار مهم سئو داخل سایت میپردازم. سئو داخل سایت به دو بخش سئو محتوا و سئو تکنیکال تقسیم می‌شود. در این بخش سئو محتوا را به صورت کامل توضیح می‌دهم. شیرین‌ترین بخش بهینه سازی سایت این قسمت است. آیا می‌دانید اگر به این بخش مسلط شوید، می توانید سایتتان را پربازدید کنید و فروشتان را افزایش دهید؟

آموزش سئو داخل سایت

بخش ۵ هم مانند ۴ به سئو داخل سایت اختصاص دارد. در این قسمت به موارد تکنیکی سئو که در داخل سایت باید رعایت شود میپردازم. سئو تکنیکال بسیار گسترده است. اما طوری سئو تکنیکال را به شما توضیح می‌دهم که همیشه در خاطر داشته باشید.

۶. آموزش بک لینک و لینک سازی در سئو

در فصل ۶ به سئوی خارج سایت میپردازم. لینک سازی یا لینک بیلدینگ موضوع این بخش آموزش سئو است. با لینک بیلدینگ می توانید خیلی سریع در یک کلمه کلیدی به رتبه‌های بالای گوگل برسید. در این مطلب انواع لینک‌بیلدینگ توضیح داده شده است و چندین راز لینک بیلدینگ طبیعی و موثر ذکر شده است.

۷. آموزش شبکه های اجتماعی و سئو

آیا ارتباطی بین سئو و شبکه های اجتماعی است؟ در فصل هفتم درباره فرصت‌های شبکه های اجتماعی در سئوی سایت نکاتی ذکر شده و مثال‌هایی زده شده است. این بخش یکی از جدیدترین مفاهیم سئو است که به آن پرداخته شده است.

۸. آموزش سئوی محلی (Local SEO)

تا به حال با استفاده از سئو محلی مشتری جذب کرده‌اید؟ قسمت آخر آموزش سئو به سئوی محلی اختصاص دارد. این قسمت مناسب شما است اگر می‌خواهید از شهر خودتان درآمدزایی داشته باشید. با استفاده از مطالب این فصل می‌توانید سئوی‌ محلی را کامل بیاموزید و سایت خود را متناسب با جستجوهای محلی بهینه کنید.

آموزش سئو سایت در ۴ گام عملی +‌ PDF دانلودی

پس از این که مقاله جامع را مطالعه کردید باید بتوانید مطالبی که یاد گرفته‌اید را اجرا کنید تا به رتبه‌های بالای گوگل برسید. پس بلافاصله این قسمت را بخوانید و شروع کنید به اجرای مطالبی که آموخته‌اید. در این قسمت یک کتاب الکترونیکی 4 گام عملی هم وجود دارد که در واقع مطالب همان صفحه است. اگر حالا تمرکز اجرای ۴ گام را ندارید PDF را از صفحه زیر دانلود کنید و در زمان مناسب قدم به قدم اجرا کنید. گام‌هایی که طراحی شده اند، بسیار کاربردی و کلیدی هستند. امیدوارم از مقاله جامع آموزش سئو لذت ببرید.

دانلود کتاب الکترونیکی سئو سایت سئو سایت

جدیدترین مقالات وبلاگ آموزش سئو

بد نیست بدانید قسمت دیگری در سایت تحقیقاتی سفینه وجود دارد به نام وبلاگ آموزش سئو که هر هفته حداقل ۴ مقاله سئو در آن منتشر می‌شود. این مقالات به جدیدترین روندهای سئو سایت و نکات کلیدی آموزش سئو می‌پردازد.

برای یادگیری بهتر سئو می‌توانید مقالات سایت را به صورت دسته‌بندی شده مشاهده بفرمایید. مثلا اگر با دیدن فیلم آموزش سئو، یادگیری بهتری دارید می‌توانید روی دسته‌بندی مربوط کلیک کنید. این روش کمک می‌کند که اگر در پی موضوع خاصی هستید، خیلی سریع بتوانید به نتیجه دلخواه برسید.

ابزار سئو

الگوریتم های گوگل

انتخاب کلمات کلیدی

بازار هدف

بک لینک

سئو تکنیکال

سئو محتوا

فیلم آموزش سئو

گوگل آنالیتیکس و سرچ کنسول

مطمئن هستم همیشه نکات مهمی وجود دارد که به آن پرداخته نمی‌شود. این مقاله جامع به صورت منظم آپدیت می‌شود و مطالب جدید به آن افزوده می‌شود اما شما هم می‌توانید با قرار دادن نظرات ارزشمند خود بر پربار شدن این مطلب آموزش سئو بیفزایید.

سوالات پرتکرار

آموزش سئو چه اهمیتی دارد؟

آموزش سئو مهم‌ترین راه‌ برای موفقیت یک وبسایت است. یک وبسایت برای موفقیت، احتیاج به دیده شدن و جلب ترافیک دارد. بی‌شک سئو، بهترین، ماندگارترین و کم هزینه‌ترین راه برای افزایش بازدید سایت است. با یادگیری سئو می‌توانید دقیقا افرادی را جذب کنید که خدمات یا محصولات شما را در گوگل جستجو کرده‌اند.

آموزش سئو چقدر طول می‌کشد؟

شما در ۱ روز می‌توانید سئو را بیاموزید. اما برای حرفه‌ای شدن در سئو احتیاج به شرکت در دوره‌های آموزش سئو و همچنین کسب تجربه دارید. اما همین که با اصول اولیه سئو آشنا شوید چندین گام از رقبایتان پیش هستید.

برای آموزش سئو کتاب بهتر است یا دیدن فیلم آموزش سئو؟

همه چیز بستگی به نوع یادگیری شما دارد. بعضی افراد با خواندن کتاب سئو یادگیری بهتری دارند و بعضی دیگر با دیدن فیلم آموزش سئو یادگیری بهتری دارند. اما مسلم است که با خواندن کتاب سرعت یادگیری شما بیشتر از دیدن فیلم است. اما نکاتی هم هستند که درکشان با فیلم راحت تر است. برای دیدن فیلم های آموزش سئو می‌توانید از لینک زیر استفاده نمایید.

فیلم آموزش سئو

کدام فاکتورها برای افزایش رتبه سایت مهم‌تر هستند؟

سئو در حالت کلی به سه قسمت سئو محتوا، سئو تکنیکال و لینک سازی تقسیم می‌شود. قطعا هر سه مورد برای افزایش رتبه سایت مهم هستند اما تاکید گوگل روی قسمت سئو محتوا است. البته برای ساختن محتوای سئو شده باید تا حدودی به موارد تکنیکی هم مسلط باشید.

سئو محتوا

سئو تکنیکال

بک لینک

آیا باید برای سئو استراتژی داشته باشم؟

قطعا بله. اولین گام ساخت استراتژی در سئو، پیدا کردن بازار هدف دقیق و پیدا کردن کلمات کلیدی مناسب برای سایت است. شما با توجه به قدرت تولید محتوا و بررسی رقبایتان باید مشخص کنید می‌خواهید در کدام کلمات کلیدی رتبه بگیرید.

کلمات کلیدی و استراتژی سئو

نظرات مربوط به: “آموزش رایگان سئو

 1. میرهدایت موسوز گفته:

  سلام
  ضمن تشکر ا مطالب ارزنده جنابعالسوال دارم اینکه:
  من یک سایت دارم طراح سایت یک سری وبلاگ ها تشکیل داده و بکلینک های از انها به سایت من داده اینکه اینها برای سئو مفید هستند یانه ، بنده راهنمایی فر مایید

  • مهدی محمدی گفته:

   سلام جناب میرهدایت. در بک لینک باید چند نکته رو مد نظر قرار بدید. هر چقدر این نکات بیشتر رعایت شده باشند ارزش بک لینک بیشتر است.
   ۱. موضوع صفحه لینک دهنده باید مرتبط با صفحه لینک گیرنده باشد.
   ۲. لینک هر چقدر در بالای صفحه باشد بهتر است. حالت بهینه این است که در پاراگراف اول باشد و لینک اول باشد
   ۳. متن لینک باید کلمه کلیدی صفحه لینک گیرنده باشد.
   ۴. لینک از داخل مقاله داده شده باشد. لینک‌های ستون‌های کناری و فوتر سایت ارزشی ندارند.
   ۵. ارزش صفحه لینک دهنده از صفحه لینک گیرنده بیشتر باشد. منظور از ارزش (دامین اتوریتی) است.
   پیشنهاد می‌کنم صفحه بک لینک رو حتما مطالعه بفرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *