بهترین افزونه اسکیما مارک‌آپ: ۱۰ افزونه وردپرسی

ابزارهای اسکیما مارک آپ
 • در این مقاله می‌خواهم ۱۰ افزونه اسکیما مارک آپ را به شما معرفی کنم.

  در واقع می‌خواهم شما را با بهترین پلاگین‌های اسکیما مارک آپ وردپرس آشنا کنم.

  مهم‌ترین هدف گوگل و سایر موتورهای جستجو ارائه دقیق‌ترین نتایج به کاربران است. هرچقدر گوگل بهتر بتواند اطلاعات دقیق را از سایت شما دریافت کند، کاربران را راحت‌تر و سریعتر به آنجا هدایت می‌کند.

  استفاده از کدهای نشانه‌گذاری اسکیما Schema Markup در وبسایت شما، این کار را برای گوگل راحت می‌کند. سایت شما با کمک افزونه‌های اسکیما مارک آپ به بهترین شکل به موتورهای جستجو و کاربران معرفی می‌شود.

  اسکیما مارک آپ Schema Markup چیست؟

  اسکیما مارک آپ Schema Markup یک زبان نشانه‌گذاری بین موتورهای جستجو است. این زبان نشانه‌گذاری به شکل کدهای structured data است و به سایت شما کمک می‌کند تا اطلاعات، محتوا و مطالب خود را بهتر به موتورهای جستجو معرفی کند.
  گوگل این کدها را به شکل ریچ اسنیپت Rich Snippet به کاربران نشان می‌دهد.

  ریچ اسنیپت اطلاعات اضافی مثل ستاره، عکس، فیلم یا Ratings و… است. این داده‌ها در یک خط جداگانه در زیر نتیجه گوگل ظاهر می‌شود. ریچ اسنیپت‌ها توسط موتورهای جستجو و بعد از خواندن داده‌های اسکیما مارک‌آپ یا همان استراکچر دیتا ساخته می‌شوند.

  در ادامه به ۱۰ مورد از بهترین افزونه های اسکیما مارک آپ اشاره می‌کنیم:

  ۱. افزونه یواست Yoast

  افزونه یوآست Yoast یکی از محبوب‌ترین پلاگین‌های سئو سایت وردپرس است. این افزونه یک ابزار کامل و جامع برای بهینه سازی سایت وردپرسی شماست. با اینکه یوآست یک ابزار تخصصی برای افزودن اسکیما مارک آپ نیست ولی از این قابلیت برخوردار است.

  داده های نشانه‌گذاری اسکیما به موتورهای جستجو بخصوص گوگل این سیگنال را می‌دهد که محتوای سایت شما یک محتوای غنی است. یوآست سئو این قابلیت را دارد که اسکیما را به طور خودکار برای صفحات سایت فعال کند. هیچ نیازی هم به کدنویسی نیست.

  پس از نصب افزونه یواست، این افزونه کدهای مخصوص اسکیما را در سایت شما تولید خواهد کرد.

  همچنین می‌توانید از تب یا سربرگ schema اسکیمای مدنظرتان را برای صفحات تعریف کنید.

  اسکیما افزونه یواست

  به این ترتیب، یوآست صفحات سایت و محتوای آن را به طور خودکار با اسکیمای وب‌پیج و مقاله در نتایج موتور جستجو معرفی می‌کند.

  ویژگی‌های افزونه اسکیما یوآست

  یوآست با نشانه‌گذاری طرحواره یا افزودن اسکیما مارک آپ به برگه‌ها، نوشته‌ها، محصولات و … به خزنده‌های موتورهای جستجو کمک می‌کند تا درک بهتری از محتوای سایت پیدا کنند. درواقع، وقتی کدهای نشانه‌گذاری اسکیما به موتورهای جستجو می‌گویند که دقیقا چه نوع محتوایی را در سایت شما پیدا کنند و نمایش دهند.

  از جمله مهم‌ترین ویژگی‌های استفاده از افزونه اسکیما یوآست این است که یک ابزار چندمنظوره برای سئو و نشانه‌گذاری است؛ استراکچر دیتا و کدهای ضروری را به طور خودکار به تمامی برگه‌ها و نوشته‌ها اعمال می‌کند؛ و کار با آن ساده و راحت است. منتهی از برخی انواع اسکیما مارک آپ و ریچ اسنیپت‌ها پشتیبانی نمی‌کند.

  ۲. افزونه فول اسکیما Full Schema

  افزونه فول اسکیما Full Schema Rich Snippet یکی از افزونه‌های قدرتمند ایرانی برای نشانه‌گذاری اسکیما است که توسط سایت سفینه تولید شده است و در سایت ژاکت به فروش می‌رسد.

  افزونه فول اسکیما

  فول اسکیما یک افزونه تخصصی برای نمایش دادن ستاره و FAQ برای سایت شما است و نیاز به هیچ کدنویسی ندارد.

  با استفاده از فول اسکیما می‌توانید صفحات نوشته، برگه و محصول سایتتان را ستاره‌دار کنید.

  ستاره دار شدن با افزونه فول اسکیما

  همچنین می‌توانید برای صفحات دسته‌بندی، برگه و نوشته؛ اسکیما FAQ بسازید.

  شما به راحتی می‌توانید به کمک این پلاگین کدهای اسکیمای مخصوص ۵ ستاره شدن و نمایش آن در صفحه نتایج گوگل را به
  سایت خود اضافه کنید.

  نمای افزونه فول اسکیما

  این افزونه همچنین امکان نمایش تعداد آرای ثبت شدن توسط کاربران برای محتوای ایندکس شده سایت شما را در بخش ریچ اسنیپت فراهم می‌کند. افزونه فول اسکیما فراتر از یک پلاگین اسکیما ساز است.

  ویژگی های افزونه فول اسکیما

  این افزونه در کنار قابلیت اضافه کردن کدهای اسکیما و structured data، از ویژگی‌های مهم دیگری برای سئو هم برخوردار است. استفاده از این افزونه در سایت شما باعث افزایش ارتباط کاربران و در نتیجه بالا بردن میزان ترافیک سایت می‌شود. برخی از ویژگی‌های دیگر فول اسکیما عبارتند از:

  • امکان نمایش FAQ
  • بالا بردن میزان Engagement
  • امکان اشتراک گذاری صفحات سایت توسط کاربران
  • قابلیت اختصاصی طراحی و رنگ‌بندی ستاره‌ها
  • جذب ورودی بیشتر از موتورهای جستجو
  • کمک به افزایش ترافیک سایت
  • پشتیبانی از انواع اسکیما مثل Rating، ستاره‌دار کردن و غیره.

  پلاگین فول اسکیما باعث می‌شود تا در صفحه نتایج گوگل و موتورهای جستجو خاص و ستاره‌دار ظاهر شوید.

  ۳. افزونه رنک مث Rank Math

  علیرغم اینکه افزونه رنک مث Rank Math ابزاری برای سئو شناخته می‌شود ولی قابلیت افزودن کد اسکیما هم دارد. این پلاگین معمولا روی بیشتر سایت‌ها نصب است.

  افزونه رنک مث

  استفاده از رنک مثل برای وارد کردن کدهای نشانه‌گذاری خیلی ساده است. برای اضافه کردن کدهای اسکیما مارک آپ کافیست در افزونه رنک مث به بخش schema بروید. دکمه schema Generator را کلیک کنید تا پنل اسکیما باز شود.

  رنک مث تقریبا تمامی اسکیماهای معروف مثل اسکیمای ویدئو، محصول، سوالات متداول و … پشتیبانی می‌کند. نسخه رایگان آن هم قابلیت افزودن اسکیما را دارد. ولی نسخه Pro از ۶ اسکیمای اضافه‌تر هم برخوردار است.

  البته افزونه‌های رنک مث و یواست امکانات کافی و شخصی‌سازی شده برای ستاره‌دار شدن ندارند. مکمل این افزونه‌ها، افزونه فول اسکیما است.

  ۴. افزونه اسکیما پرو WP Schema Pro

  افزونه اسکیما پرو WP Schema Pro یک پلاگین جامع برای افزودن کدهای نشانه‌گذاری به سایت شماست. این افزونه وردپرسی تمامی اسکیماها را پشتیبانی می‌کند؛ اسکیماهایی اعم از لوگو، تصاویر، ویدئو، Review، FAQ و…

  اسکیما پرو با شناختن کدهایی که برای گوگل آشناست مثل ستاره کردن محتوا، تاریخ به‌روزرسانی، Rating و …، امکان معرفی بهتر محتوا و صفحات سایت شما را فراهم می‌کند.

  خصوصیات مهم اسکیما پرو

  پلاگین اسکیما پرو اطلاعات دقیق را از سایت شما به موتورهای جستجو منتقل می‌کند. ارائه این اطلاعات و داده‌های دقیق جایگاه شما در نتایج گوگل و Serp را بهبود می‌بخشد. این افزونه از امکانات و قابلیت‌های زیادی برخوردار است. برخی خصوصیات مهم آن عبارتند از:

  · قابلیت ایجاد تگ‌های نشانه‌گذاری برای تمامی صفحات سایت، مثل نوشته‌ها، برگه‌ها، محصولات و…

  • امکان ایجاد تگ‌های اسکیما برای ویدئوها
  • ایجاد همزمان تگ نشانه‌گذاری برای چند فروشگاه آنلاین
  • قابلیت پشتیبانی از تمامی تگ‌های اسکیما، اعم از شخص و شرکت، و غیره
  • امکان تنظیم تگ‌ها به صورت دستی یا خودکار

  شما این افزونه را می‌توانید به چهار طریق و از پیشخوان وردپرس، درون وردپرس، هاست و github آپلود و نصب کنید.

  ۵. افزونه اسکیما All In One WP Rich Snippets

  افزونه AII In One WP Rich Snippets یکی از پلاگین‌های قدرتمند تولید اسکیما است. این افزونه به عنوان یکی از پکیج‌های جانبی پلاگین سئو قدرتمند AIOSEO است. اسکیما ریچ اسنیپت بسیار انعطاف‌پذیر است. رابط کاربری فوق العاده‌ای دارد و دارای Add-onهای زیادی است.

  all-in-one-wp-rich-snippet

  قابلیت های افزونه اسکیما ریچ اسنیپت

  افزونه ریچ اسنیپت از خیلی از انواع اسکیما مارک آپ‌ها و اسنیپت‌ها از جمله موارد زیر پشتیبانی می‌کند:

  • اسکیما رویداد event
  • تعداد بازدید Reviews
  • اسکیما محصولات Products
  • دستور آشپزی Recipes
  • اسکیما ویدئو videos
  • برنامه نرم افزاری Software Application
  • اسکیما مقالات Articles

  این اسکما فقط برای امتیازدهی نیست بلکه امتیاز و رتبه‌های موجود را هم بهتر می کند و در نتایج جستجو نشان می‌دهد. این افزونه کاملا رایگان است.

  ۶. افزونه اسکیما WP SEO Structured Data Schema

  یکی دیگر از افزونه‌های اضافه کردن ساختارهای داده یا استراکچر دیتا افزونه اسکیما WP SEO Structured Data Schema است.

  این افزونه به طور خودکار و به طور تخصصی برای سایت شما یک ساختار درست برای معرفی به موتورهای جستجو ایجاد می‌کند.

  شما با استفاده از این افزونه اسکیما می‌توانید انواع کدهای نشانه‌‌گذاری و اسکیما مارک آپ‌ها را به وبسایت خود اضافه کنید. یعنی امکان افزوده ساختارهای زیر برای شما فراهم است:

  • Events
  • Articles
  • Products
  • Videos
  • Ratings
  • Services
  • Organizations

  این افزونه هم به صورت رایگان و هم نسخه Pro در دسترس شماست.

  ۷. افزونه اسکیما WP Review Pro

  افزونه کاربردی دیگر برای امتیاز دهی و به نمایش گذاشتن نظرات مهم سایت شما، اسکیما WP Preview Pro است. این پلاگین به وبسایت شما کمک می‌کند تا داده‌های محتوایی را در یک باکس ساختاریافته به همراه اطلاعات مربوط به رتبه‌بندی، بررسی محصولات یا خدمات و تعامل کاربر نشان دهد.

  این ابزار اسکیما ساز در اصل یک افزونه برای امتیاز دهی و ستاره‌دار کردن مطالب و محتوای سایت شما در گوگل است. حتی نیاز به امتیازدهی کاربران هم نیست. شما به عنوان نویسنده محتوای سایت هم می‌توانید با کمک این ابزار، امتیاز دلخواه خود را ثبت کنید تا در کنار نتیجه ایندکس شده در گوگل به نمایش دربیاید.

  ۸. افزونه اسکیما SNIP

  یکی از افزونه های پیشرفته برای نشانه گذاری اسکیما است که محتوای سایت شما را بهتر معرفی می‌کند. افزونه اسکیما SNIP یک پلاگین ساختاریافته برای ایجاد ریچ اسنیت‌ها است. SNIP قابلیت نشانه‌گذاری محتوای سایت‌های فروشگاهی را م دارد.

  شما به کمک این پلاگین می‌توانید رویدادهای سایت خود را به شکل جدید و متفاوتی تبلیغ کنید.

  قابلیت های افزونه اسکیما اسنیپ SNIP

  افزونه اسکیما اسنیپ مثل بسیاری از اسکیما مارک آپ های دیگر، از امکانات گسترده‌ای برخوردار است. برخی از قابلیت‌های مهم این ابزار اسکیما مارک آپ عبارتند از:

  • پشتیبانی از طرحواره مقالات
  • نمایش دستورالعمل محصولات مثل دستور آشپزی
  • امکان نمایش نحوه کار یک محصول در نتایج گوگل
  • قابلیت نمایش دوره های آموزشی ارائه شده در سایت

  ۹. افزونه Ultimate Blocks

  این افزونه کمی متفاوت از سایر افزونه‌های اسکیمای مارک آپ است. افزونه Ultimate Blocks با قابلیت ایجاد باکس‌های محتوایی در ویرایشگر گوتنبرگ، باعث می‌شود محتوای جذابتری را در نتایج گوگل به نمایش در بیاورید.

  شما با کمک این افزونه می‌توانید ردیف‌های خاصی برای بررسی و امتیازدهی با امتیاز ستاره‌ای را اضافه کنید. تغییر آکاردئون‌ها برای محتواها یا ایجاد پرسش‌وپاسخ‌های متفاوت از جمله امکانات دیگر این افزونه اسکیما مارک آپ وردپرس است.

  ۱۰. افزونه اسکیما WPSSO Core

  پلاگین WPSSO Core یکی از جامع‌ترین افزونه‌های نشانه‌گذاری اسکیما است. این افزونه از ۵۰۰ نوع اسکیما مختلف پشتیبانی می‌کند. ویژگی‌ متمایز این افزونه، قابلیت اضافه کردن کدهای استراکچر دیتا برای سایت‌های رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی مثل توییتر، فیسبوک، واتس‌آپ، لینکدین و پینترست است.

  شما می‌توانید این افزونه را به راحتی و به طور رایگان از طریق مخزن وردپرس دانلود کنید. این افزونه سازگاری مناسبی با افزونه‌های دیگر اسکیما ساز از جمله AIOSEO دارد. حتی می‌توانید آن را با پلاگین‌های WP Meta SEO یا WP Product Review ادغام کنید.

  سخن آخر

  افزونه اسکیما مارک آپ یک ابزار سئو غیرمستقیم است و به ایندکس شدن صفحات سایت شما کمک زیادی می‌کند. نشانه‌گذاری اسکیما مارک آپ باعث می‌شود موتورهای جست‌وجو محتوای سایت شما را سریعتر و دقیق‌تر تشخیص دهند. استفاده از کدهای
  استراکچر دیتا یک توافق نانوشته بین سایت‌ها برای بهبود نتایج موتورهای جستجو بالا بردن نرخ کلیک CTR و جذب ترافیک هدفمند است.

  نشانه‌گذاری اسکیما در بهتر دیده شدن محتوای سایت شما و جذب کاربران هدفمند تاثیر زیادی دارد. این کار در نهایت منجر به بالا بردن میزان ترافیک سایت می‌شود. پس سعی کنید از بهترین افزونه‌های اسکیما مارک آپ برای هدفمند دیده شدن در نتایج موتورهای جستجو استفاده کنید تا از رقبا عقب نمانید.

  پیشنهاد من استفاده از افزونه یواست یا رنک‌مث همراه با افزونه فول اسکیما است.

  نظر شما در مورد این محتوا؟

  مهدی محمدی با کتاب سئو جدید

  مهدی محمدی
  مدرس و مشاور سئو

  مهدی محمدی موسس و مدیر آکادمی سئو سفینه است. کار اصلی مهدی محمدی آموزش سئو است.

  دوره جامع سئو

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  به بیش از ۲۶۰۰ عضو خبرنامه ما بپیوندید

  خبرنامه سئو سفینه

  جدیدترین محتواهای تولیدی، اخبار مهم سئو و تخفیف‌های ما را سریع دریافت کنید
  امتحان کنید
  به محض ثبت نام، یک هدیه ارزشمند دریافت کنید
  close-link

  دوره جامع و پیشرفته سئو سفینه

  توانایی رسیدن به نتایج اول گوگل را به دست آورید!
  ۱. دسترسی بلافاصله به دروس ۲. همراه با آپدیت و پشتیبانی همیشگی ۳. مشاوه و کوچینگ رایگان به مدت ۱ ساعت
  اطلاعات کامل را ببینید
  مهدی
  close-link
  مهدی

  خدمات تخصصی سئو

  درخواست خود را به شماره ۰۹۰۳۰۸۴۳۰۹۴ در تلگرام یا واتسپ ارسال بفرمایید.
  ارسال پیام در تلگرام
  close-link