متا تگ کلمات کلیدی چیست

متا کلمات کلیدی (Meta Keywords) یک نوع از متا تگ های سئو است که در بین تگ HEAD کد HTML صفحه وب قرار می‌گیرند و کلمات مهم درباره موضوع صفحه را در خود جای می‌دهند.

استفاده از متا کلمات کلیدی به سال ۱۹۹۵ برمی گردد و نشانگر کلمات کلیدی اصلی یک صفحه بود. در زمانی که مردم با موتورهای جستجوی AltaVista و Infoseek جستجوهای خود را انجام می‌دادند.

نمونه کد متا تگ کلمات کلیدی:

<meta name="keywords" content="سئو، بهینه سازی، سئو سایت">

متا کلمات کلیدی نیز (مانند همه عناصر متا) برای بازدیدکنندگان صفحه نامرئی است اما برای موتورهای جستجو قابل مشاهده است. ظاهر امر اینگونه است که شما به گوگل می‌گویید صفحه برای این کلمات بهینه شده است و برای این کلمات می‌خواهید جایگاه بگیرید.

آیا موتورهای جستجوی بزرگ از متا کلمات کلیدی استفاده می‌کنند؟

در سال ۱۹۹۰ گوگل و سپس یاهو رسما اعلام کردند از این ویژگی استفاده نمی‌کنند. قبل از آن، آنها حتی به این نکته اشاره داشتند که استفاده اشتباه از کلمات کلیدی متا می تواند کاملا برعکس و به ضرر شما عمل کند، زیرا این سیگنال بیشتر به عنوان یک سیگنال هرزنامه به نظر می‌آید تا سیگنال رتبه‌بندی. بنابراین وقت خود را با پر کردن متا کلمات کلیدی تلف نکنید.

به جای اینکه به این فکر کنید که کدام کلمات کلیدی را در این متا تگ بی‌فایده پمپاژ کنید، به بالا بردن کیفیت محتوای خود فکر کنید.