پنالتی گوگل

 • در ادامه با صفر تا صد پنالتی گوگل آشنا خواهید شد.

  با من همراه باشید.

  پنالتی گوگل چیست؟

  • پنالتی گوگل، اقدام تنبیهی گوگل علیه یک وب‌سایت است که به ۲ صورت پنالتی الگوریتمی یا اقدام دستی Manual Action اتفاق می‌افتد.
  • پنالتی گوگل هنگامی اتفاق می‌افتد که فعالیت‌های یک وب‌سایت با خط‌مشی‌های هرزنامه گوگل مطابقت ندارد.
  • نتیجه پنالتی گوگل تنزل ناگهانی رتبه برخی صفحات یا حذف کامل صفحات وب‌سایت از نتایج جستجو است.
  • جریمه گوگل، یک تنبیه موقت است و بعد از برطرف شدن مشکلات سایت، پنالتی از وب‌سایت برداشته می‌شود.

  صفر تا صد پنالتی گوگل را در صفحات زیر برای شما به زبان ساده توضیح داده‌ام.

  چرا گوگل وب‌سایت‌ها را پنالتی می‌کند؟

  سئو دائما در حال تغییر است و وظیفه گوگل ارائه مرتبط‌ترین نتایج جستجو است. از دیدگاه گوگل، هر وب سایتی که سعی در دستکاری نتایج جستجو داشته باشد به گوگل آسیب می‌رساند.

  پنالتی گوگل

  اگر گوگل نتایج غیر مفیدی را ارائه دهد یا به کاربران خود تجربه منفی ارائه دهد، بازار جستجو را از دست می‌دهد! و گوگل نمی‌خواهد چنین اتفاقی بیفتد.

  دستورالعمل‌های کیفیت گوگل به وضوح توضیح داده است که چه انتظاراتی از وب‌سایت‌ها دارد. هر گونه تلاش برای دستکاری عوامل رتبه‌بندی آن یا سوء استفاده از دستورالعمل‌های کیفیت آن، هرزنامه نامیده می‌شود.

  گوگل هر روز حدود ۴۰ میلیارد صفحه هرزنامه را کشف می‌کند.

  گوگل سیستم‌هایی دارد که می‌توانند هرزنامه را در مرحله خزیدن شناسایی کنند. در نتیجه، تعداد زیادی از صفحاتی که به عنوان هرزنامه در نظر گرفته می‌شوند، حتی به ایندکس گوگل هم نمی‌رسند.

  محتوای موجود در ایندکس گوگل نیز مجددا برای هرزنامه بررسی می‌شود. چنین محتوای بی‌کیفیتی ممکن است در نتایج جستجو نشان داده شود، اما رتبه‌ بالایی کسب نمی‌کند.

  همانطور که توسط گوگل توضیح داده شده است، این سیستم‌های خودکار با کمک هوش مصنوعی ۹۹٪ در برابر هرزنامه‌ها محافظت می‌کنند. اقدامات دستی برای ۱٪ باقی مانده انجام می‌شوند.

  در سال ۲۰۲۰، برای ۲٫۹ میلیون وب‌سایت اقدام دستی انجام شد.

  انواع پنالتی گوگل چیست؟

  انواع پنالتی‌های گوگل به ۲ نوع تقسیم می‌شود و سپس هر کدام به موارد جزئی‌تری تقسیم می‌شوند.

  1. پنالتی اقدام دستی یا Manual Action: زمانی اتفاق می‌افتد که شخصی از تیم گوگل وب‌سایت شما را بررسی کرده و به این نتیجه رسیده است که شما دستورالعمل‌های گوگل را نقض کرده‌اید.
  2. جریمه الگوریتمی: زمانی اتفاق می‌افتد که یکی از الگوریتم‌های گوگل آپدیت شود یا از الگوریتم جدیدی در گوگل رونمایی شود. این مجازات‌ها معمولاً تبعات کمتری از مجازات‌های دستی داشته باشند، اما همچنان می‌توانند تأثیر زیادی بر ترافیک شما داشته باشند.

  هر افتی پنالتی نیست

  فقط به این دلیل که سایت شما رتبه خود را در نتایج موتورهای جستجو از دست می‌دهد، به این معنی نیست که شما یک جریمه گوگل دریافت کرده‌اید.

  رقابت هر روز در حال افزایش است و نحوه رتبه‌بندی گوگل دائما در حال تغییر است.

  در دوره جامع سئو سفینه سئو را از صفر تا صد بیاموزید

  دوره سئو

  دوره جامع آموزش سئو

  نظر شما در مورد این محتوا؟