schema.org چیست

 • schema.org یک وبسایت است که به شرکت اسکیما نیز معروف است. این وبسایت نتیجه همکاری موتورهای جستجوی گوگل، یاهو، بینگ و یاندکس است. وبسایت schema.org منبع کدهای schema markup است.

  از سال ۲۰۱۱ موتورهای جستجوی بزرگ و وبسایت schema.org استانداردی را بوجود آوردند که هدف آن درک معنای کامل و حقیقی صفحات سایت برای موتورهای جستجو بود.

  کدهایی که در سایت schema.org وجود دارد، در واقع یک قرارداد بین موتورهای جستجو و صاحبان سایت است. موتورهای جستجوی بزرگی که نام بردیم به صاحبان سایت‌ها پیشنهاد دادند با استفاده از کدهای معرفی شده در سایت schema.org محتوای صفحه را نشانه‌گذاری کنند.

  schema.org

  در واقع وبسایت schema.org یک منبع شد که تمام کدهای اسکیما در آن قرار دارند و افراد می‌توانند وارد سایت شوند و تگ اسکیمای مورد نظر خود را جستجو کنند و سپس جزيیات و مثال‌های یک کد اسکیما را ببینند.

  نکته جالبی که در سایت schema.org وجود دارد این است که برای هر تگ اسکیما، ابتدا توضیحات و مشخصات کاملی ارائه می‌کند و سپس مثالی از نحوه استفاده از آن کد خاص می‌زند.

  برای مثال ما کد اسکیمای ویدیو را در سایت schema.org جستجو کردیم.

  همانطور که در تصویر پایین می‌بینید در قسمت بالای صفحه توضیحات کاملی از کد اسکیمای VideoObject داده شده است.

  نحوه استفاده از وبسایتschema.org

  سپس در پایین صفحه مثال‌هایی برای نحواه استفاده از کد اسکیمای ویدیو زده شده است.

  نحوه کار وبسایت schema.org

  در این مثال ها فقط توضیح داده می‌شود چطور یک کد اسکیما باید ساخته شود. برای استفاده از سایت schema.org احتیاج به دانستن نکات تکمیلی در رابطه با Schema دارید.

  نظر شما در مورد این محتوا؟